Haftasonu 12 ve 13 Eylül Tarihlerinde İstanbul ve Ankara'da Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı? İptal mi?

Haftasonu 12 ve 13 Eylül Tarihlerinde İstanbul ve Ankara'da Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı? İptal mi?

Bakan Koca Açıkladı! 12 Eylül 2020 sokağa çıkma yasağı var mı? 13 Eylül 2020 sokağa çıkma yasağı olacak mı? 12- 13 Eylül 2020 hafta sonu Ankara da sokağa çıkma yasağı olacak mı? 12- 13 Eylül 2020 hafta sonu İstanbul da sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Son günlerde korona virüs vaka sayılarında yaşanan artışlardan dolayı akla gelen ilk soru sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Doğu illerinde ve özellikle Ankarada başta olmak üzere bu yerlerde vaka sayılarında artışlar yaşanmaya başladı. Bazı illerde vaka sayılarında büyük oranda artış yaşanmaya başlandı.

Bununla beraber maske takma zorunluluğu açıklaması gelirken ayakta yolcu almama yasağıda geldi. Bu kapsamda en çok merak edilen sorulardan biri sokağa çıkma yasakları geri gelecek mi? 12- 13 Eylül 2020 bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?

YENİ TEDBİRLER ALINDI!

Son günlerde vaka sayılarında büyük oranda artış yaşanması ile yeni tedbirler devreye alındı. İçişleri Bakanlığı tarafından 8 Eylül 2020 Salı günü alınan yeni tedbirleri yayınlanmıştır. Alınan yeni tedbirler kapsamında, buna göre meskenler hariç her alanda maske zorunluluğu devreye alındı.

Yani bu kapsam doğrultusunda, kamuya açık alanlarda, caddelerde, parklarda, sokaklar, bahçeler, piknik alanlarında, sahiller, toplu ulaşım araçları, işyerleri ve fabrikalar da dahil olmak üzere her alanda maske takmak zorunlu hale getirilmiştir.

Bu alanlarda maske takmak zorunlu.  Ayrıca gece saat 24:00 itibari ile kafe, restoran ve diğer eğlence yerlerinde müzik yayını yapılamayacak kararı da alınmıştır.

ANKARA DA 12- 13 EYLÜL 2020 HAFTASONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan yorumlara göre, Ankara'da son günlerde vakaların tırmanış eğiliminde olduğunu açıklaması geldi. Ankara da İstanbul'dan çok daha fazla vakanın bulunduğunu dile getiren Bakan Fahrettin Koca, kenttekileri tedbire davet ederek dikkatli olmalası kurallara uymaları konusunda hatırlatmalar dabulunmuştu.

Yapılan açıklamaların ardından ve artan vaka sayıları ile beraber, gözler Başkent Ankara'ya çevrilmişti. Ankaralı vatandaş tarafından herhangi bir sokağa çıkma yasağının olup olmayacağı merak konusu olmuştur. Bu kapsamdavatandaşın merakla beklediği açıklama Ankara Valisi Vasip Şahin'den geldi.

Vasip Şahin tarafından yapılan açıklamaya göre, herhangi bir sokağa çıkma yasağının gündemlerinde olmadığı açıklaması yapıldı. Bunun yanı sıra, diğer illere ilişkin de bir sokağa çıkma kısıtlaması henüz bulunmamaktadır. Fakat aniden gelişen bir durum olursa haberimizde sizlerle paylaşacağız.12- 13 EYLÜL 2020 HAFTASONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI? BAKAN KOCA AÇIKLADI!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından, geçen hafta gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısının ardından basına açıklamaları yapan Bakan Koca sokağa çıkma yasağı ile ilgili sorulan sorular için şu ifadeleri kullandı;

"Şu an Türkiye'de vaka sayısının en fazla olduğu il Ankara. İstanbul'u iki kat oranında geçmiş durumda. Dolayısıyla bu anlamdaki tedbirleri Ankara'da daha yoğunlaştıran yaklaşım ve çaba içindeyiz. Bu anlamda birtakım tedbirler alınmaya başlandı. Özellikle mesai kavramı, bununla ilgili gerektiğinde kuruma gelmeden, dönüşümlü olarak, belli bir yaş üzerinde, 60 yaz üzeri kişilerin kuruma gelmelerini önlemek gibi Ankara özelinde daha yoğun şekilde gündeme alındı. Şu an sokağa çıkma ve benzeri durum gündemimizde yok. Önemli olan tedbirlere uyum noktasında herkesin gayret ve çaba içerisinde olmasını sağlamak." açıklamalarında bulundu.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER