Galatasaray, Lemina, Falcao ve Andone transferlerinin ardından Mbaye Diagne'yi de gönderdi! Transferin kapanacağı 2 Eylül Pazartesi saat 00.00'a kadar bombaları patlatan Galatasaray, transferin son gününde, sorunlu yıldızı Mbaye Diagne'yi de göndermeyi başardı! 

Galatasaraylılar'ın merakla beklediği KAP açıklaması da geldi. Mbaye Diagne, resmen Club Brugge'a kiralandı. Kiralık sözleşmesine göre, Club Brugge, Galatasaray'a Diagne'nin kiralanması için 3 milyon 350 bin euro ödeyecek. Galatasaray ise Diagne'nin 2 milyon 115 bin euroluk maaşını karşılayacak. Bu hamle ile Galatasaray, FFP bütçesinde artıya geçmiş oldu. Böylece Luyindama, UEFA kadrosuna bildirilebilecek.

Club Brugge, Mbaye Diagne'yi bonservisiyle kadroya katmak isterse, 13 milyon euro satın alma opsiyonuna sahip olacak. Galatasaray, böylece Diagne'den zarar da etmeyecek.

LEMİNA, ANDONE VE FALCAO GELDİ, DİAGNE GİTTİ

Transferinin son saatlerinde Galatasaray'da hareketli saatler yaşanıyor. Galatasaray, KAP bombalarını bir bir patlattı ve forvet Falcao ile Andone ile orta sahaya Lemina'yı transfer ettiğini KAP'a açıkladı. Bu 3 isim de bugün sağlık kontrollerinden geçip Galatasaray ile resmi sözleşme imzalayacaklar.

Transferin 'sorunlu' ismi Mbaye Diagne ise, Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi A grubundaki rakibi Club Brugge'a kiralandı. Diagne, Club Brugge formasıyla Belçika liginde ter dökecek. Diagne'den gelen kiralama geliri ile Galatasaray, FFP'de de artıya geçmiş oldu.

DİAGNE GALATASARAY'A KARŞI FORMA GİYECEK

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi A grubundaki rakibi Club Brugge'a transfer olan forvet Mbaye Diagne, Galatasaray'a karşı Şampiyonlar Liginde forma giyecek! Sözleşmede Özel bir madde olmaması halinde Diagne Galatasaray karşısında oynayacak.