Bu yıl da Kurban Bayramı’na artık sayılı günler kaldı. 10 Ağustos Cumartesi günü Arefe, 11 Ağustos Pazar günü de Kurban Bayramı’nın ilk günü olacak. Bayramın ilk gününde, sabah erkenden bayram namazları kılınacak, ardından da kurbanlıklar kesilmeye başlanacak. İzmitliler, Kocaeli Bayram namazı saatlerini araştırmaya başladı. Kocaeli ve ilçelerinde bayram namazı saat kaçta kılınacak? 2019 Kocaeli Kurban bayramı namaz vakti ne? Bu soruların yanıtı haberimizde…

Kurban Bayramı, ülkemizde ve tüm Müslüman aleminde, coşku ve heyecanla bekleniyor. Bu Kurban Bayramı’nda da tüm Müslümanlar barış ve kardeşlik içinde dostane bir bayram geçirecek. Kurbanlıklar, Allah için kesilecek, yardıma ihtiyacı olan fakir ve fukara en azından bu ayda et ile tanışacak.

KOCAELİ BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA? İZMİT BAYRAM NAMAZI VAKTİ

Bayramın ilk günü tüm Türkiye’de bayram namazları farklı saatlerde kılınacak. İl İl bayram namazı saatleri araştırılıyor. Kocaeli İzmit’te bayram namazı 11 Ağustos Pazar günü saat 06.43’te kılınacak. Kocaeli ve ilçeleri Bayram namazına sabah saat 06.43’te başlayacak.