Avrupa'da pek çok ülkede olduğu gibi İtalya'da da yaşlı nüfus sorunu yaşanmaya başladı. İtalya'nın pek çok şehrinde ve bölgesinde yaşlı nüfus nedeniyle Sanayi ve Üretim ağında sorunlar yaşanıyor. İtalya'da pek çok kasaba ve şehirde yaşlı nüfus sebebiyle işler yürütülemiyor. Bu yüzden İtalya, yerleşimci aramaya başladı! Ülkemiz Türkiye'den de genç nüfusta binlerce kişi yerleşimci olarak İtalya'ya gitmek için başvuru yapıyor. 

İtalya'nın Molise bölgesine yerleşimci olarak seçilecek kişiler, 1 Euro sembolik aylık kira ile lüks villalarda yaşayacak! Üstelik yerleşimci olarak seçilenlere, bir seferlik İtalya'ya yerleşebilmeleri için 25 bin Euro taşınma desteği aynı zamanda her ay 700 euro sabit maaş da verilecek! Şartlar böyle olunca birçok kişi İtalya Molise bölgesinde yerleşimci olmak için kolları sıvadı. 

İtalya Molise Genç Yerleşimciler Arıyor 

İtalya'nın güneyinde yer alan Molise bölgesi, yaşlı nüfus nedeniyle son dönemde sıkıntılar yaşıyor. Bölgede yaşlı nüfusun çoğalması ve nüfus sayısındaki azalma nedeniyle, dış ülkelerden 'yerleşimci' arayışı başladı. 

Molise Belediyesi tarafından sağlanan geniş imkanlarla bölgede yaşayacak ve Molise'e hareket geçirecek kişiler seçilecek. Bu yeni genç yerleşimcilere 25 bin euro taşınma desteği, aylık 700 euro maaş ve lüks konut-villalarda 1 euro kira bedeliyle yaşama imkanı sağlanacak. 

Molise bölgesine yerleşecek yeni yerleşimciler, başvurularda, en az 3 yıl boyunca Molise'de kalmayı taahhüt etmiş olacak. Öte yandan Molise şehrinde ekonomik faaliyet yürütmeleri, iş kurmaları ve iş yeri açmaları da taahhüt edilmesi gereken şartlar arasında. 

Türkiye'den de pek çok kişi Molise Belediyesi'nin resmi internet adresine giriş yaparak başvuru yapmaya başladı. İtalya'nın Molise bölgesi internette de araştırılıyor. Nasıl bir şehir, güzellikleri, yöresel özellikleri merak ediliyor. Dağların arasında kalan yeşillikler içinde bir bölge olan Molise, pek çok kişinin ilgisini çekmeyi de başardı.