17 Temmuz güncel tarih olarak İŞKUR tarafından yeni iş ilanları yayınlandı. İŞKUR Açık İş İlanları bölümünde yer alan memur alım ilanlarına göre 30 Temmuz'a 532 ofis içi memur alımı yapılacak. KPSS şartı aranmaksızın yapılacak başvurulara ilköğretim, lise, ön lisans ve lisans mezunu olanlar başvurabilecektir.

Başvurular temmuz ayının 30'una kadar devam edecektir. Ofis içi memur alımında adayların niteliğine göre işverenler tarafından asgari ücretten az olmamak şartı ile ücret ödenecektir. Yayınlanan ilan detayında, yüksel maaşlı olarak bazı adaylardan yabancı dil, muhasebe programları bilgisi, önlisans ve lisans mezunu olma şartı gibi bazı özel şartlar istenecektir.

Memur alımı başvuruları İŞKUR'un resmi web sitesi üzerinden yada en yakın il/ilçe şube müdürlükleri tarafından yapılacaktır.

Ofis içi mamur alımı şartları nelerdir? Hangi illerde memur alımı yapılacak?

İŞKUR, şu anda başka İstanbul , Ankara, İzmir, Balıkesir, Adana, Antalya, Aydın olmak üzere bir çok ilimizde toplam 532 nitelikli ofis içi memur alımı yapacaktır. Alınacak memurların ödenecek ücretleri en az asgari ücret ile 3500 tl arasında değişebilecektir.

Memur alımı yapacak kurumların adaylardan istedikleri özellikler farklı farklı olabilir. KPSS şartsız olarak yapılacak başvurularda genelde ilköğretim lise önlisans ve lisans mezunu adaylar başvurabilmektedir. Her iş içeriğinde farklı başvuru şartları istenebilmektedir. Yayınlanan iş ilanlarında engelli, eski hükümlü istihdamına da yer verilmektedir.

MEMUR ALIMI GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

- En az ilkokul mezunu olmak.

- Büro ofis ekipmanlarını kullanabilecek tecrübeye sahip olmak.

- 18 yaşından gün almış olmak.

- Çalışmasına hukuki ve bedensel bir engeli bulunmamak.

- Özgün eğitim veren eğitim kurumlarında okuyor olmamak.

- Yüz kızartan suçlar ile terör bağlantılı suçlardan sabıkası bulunmamak.

HANGİ İLLERDE MEMUR ALIMI YAPILACAK?

İstanbul, Ankara,İzmir,Adana,Aydın,Balıkesir,Hatay, Bursa, Kocaeli Tekirdağ, Antalya ve diğer birçok ilerde memur alımı yapılacak,

İŞKUR'A kayıt nasıl yapılır ?

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinde yararlanmak isteyen iş arayanların kurum portalına üye olarak veya şahsen kurum bürolarına müracaat ederek kayıt olmaları zorunludur. İş arayanın ve işverenin aradığı şartlara uygun bir statüde iş buluşması olabilmesi için iş arayan kişi hakkında bütün detaylı bilgilerin, özelliklerin bu kayıtlarda bulunması zorunludur.

İŞKUR'a kayıt koşulları nelerdir?

İş arayanların kuruma kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olması ve kayıt için beyan esas alınmaktadır. Beyanların gerçek dışı olmasında kurum sorumlu değildir.