TRT Spor ekranlarında yorumculuk yapan Ferudun Niğdelioğlu, canlı yayında Galatasaray hakkında sarf ettiği sözler nedeniyle davalık oldu! Galatasaray Spor Kulübü, yorumcu Ferudun Niğdelioğlu hakkında suç duyurusunda bulundu! TRT Spor kanalında canlı yayında sarf ettiği sözler nedeniyle Ferudun Niğdelioğlu hakkında hukuki girişimlere başlanıldığını aktaran Galatasaray, yasal haklarını kullanacağını kamuoyuna duyurdu.

Ferudun Niğdelioğlu, daha önce TRT Spor ekranlarında Galatasaray’ın geçmiş sezonki şampiyonluğuna dair “sert” yorumlarıyla Galatasaraylı taraftarların tepkisini çekmişti. Niğdelioğlu, 8 Ağustos Perşembe günkü TRT Spor yayınında Galatasaray ve 15 Temmuz ile ilgili yorumlarda bulundu. Galatasaray Spor Kulübü, bu yorumlara karşı yasal girişimlerin başlatıldığını duyurdu!

FERİDUN NİĞDELİOĞLU NELER SÖYLEDİ? GALATASARAY NEDEN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU?

“Galatasaray Spor kulübü ne yaptı? En son 15 Temmuz anması törenine bir tek Galatasaray’dan yetkili gitmedi. Yani bu kadar insanımızı kaybettik, 250 insanımızı şehit verdik ve devlet Galatasaray kulübüne, bu hükümet ciddi yatırımlar yaptı.” sözlerini sarf eden Feridun Niğdelioğlu, Galatasaraylı taraftarların tepkisini de çekmişti. Galatasaray Spor Kulübü, twitter hesabından yaptığı paylaşımla Niğdelioğlu hakkında yasal girişimleri başlattığını kamuoyuna bildirdi.

FERUDUN NİĞDELİOĞLU “SÖZLERİM YANLIŞ ANLAŞILDI” DEDİ

TRT Spor yorumcusu Ferudun Niğdelioğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Bugün TRT Spor’da yapmış olduğum açıklama Galatasaray camiasında yanlış anlaşılmış. Ben Fetö ile ilgili herhangi bir çağrışım yaratacak bir söz etmek istemedim. Sayın Mustafa Cengiz şüphesiz devletçi bir isimdir. Sayın Başkanı’da çok sever, sayarım. Yanlış Anlaşıldıysam özür dilerim.” mesajını paylaştı.