Radamel Falcao, Galatasaray'a geliyor! Monaco kulübünde uzun yıllardır forma giyen ancak artık yeni bir maceraya atılmak isteyen Radamel Falcao'nun İstanbul'a geliş tarihi belli oldu! Yahoo France'ın haberine göre, Falcao, İstanbul'a gelmek için artık saatleri sayıyor!

Galatasaray'ın Monaco'dan transfer etmek için büyük uğraş verdiği ve artık transferin son günlerine yaklaşılmasıyla transfer olacak mı olmayacak mı büyük heyecan yaşanan Radamel Falcao, İstanbul'a geliyor. Falcao, yarın, 1 Eylül 2019 Pazar günü İstanbul havalimanına iniş yapacak! Son olarak Monaco'da, Şampiyonlar Ligi kura çekiminde Menajer Ahmet Bulut ve Galatasaraylı yönetici Abdürrahim Albayrak'la görüşen Falcao, İstanbul'a geliyor!

FALCAO TRANSFERİ ARTIK BİTTİ! 

Radamel Falcao, Galatasaray'la çoktan anlaştı ancak kulübü Monaco, yıldız oyuncuyu bonservissiz vermemekte ısrar ediyordu. Monaco, Falcao'nun yerini Islam Slimani ve Wissam Ben Yedder ile doldurdu. Yine de Falcao'yu bonservissiz bırakmak istemeyen Monaco, Galatasaray'dan 5 milyon euro istemişti.

Halihazırda FFP bütçesinde ekside olan Cimbom ise, Falcao için bonservis bedeli ödememeye kararlıydı ve beklenen oldu! Galatasaray, Falcao'yu transferin son günlerinde bonservissiz transfer ediyor. Falcao için bonservis bedeli ödenmeyecek. Monaco, yılda 9 milyon euronun üstünde ücret ödediği Falcao'yu bonservissiz bırakmaya mecbur kaldı. 

TÜrkiye'de yaz transfer sezonunun 2 Eylül Pazartesi günü bitecek olmasından dolayı bir an önce transferi bitirmeye çalışan Galatasaray, Monaco'ya resti çekti ve Monaco'nun adeta elini bağladı. Monaco'da yıldız golcüsünün maliyetini düşünerek bonservissiz olarak Galatasaray'a gönderdi.

FALCAO KAÇ NUMARALI FORMAYI GİYECEK?

Galatasaray 1 numaralı forveti olacak Radamel Falcao, Galatasaray'da 9 numaralı formayı giyecek. Falcao'nun özellikle Şampiyonlar Ligi performansı merak ediliyor. Galatasaray bu sezon Şampiyonlar Ligi A grubunda, PSG, Real Madrid ve Club Brugge ile karşı karşıya gelecek.