Dünyada ve Türkiye'de bir anda Trend olan FaceApp uygulaması, an itibariyle çöktü. 16 Temmuz akşam saatlerinde çöken FaceApp uygulamasına giren kullanıcılar, "Bir Şeyler ters gitti." hatasıyla karşılaşıyor. FaceApp, instagramda birçok ünlü-ünsüz ismin kullandığı "yüz yaşlandırma" programı olarak dikkat çekiyor.

FaceApp uygulaması kısa sürede büyük bir popülerlik kazanarak milyonlarca kez indirildi. FaceApp uygulamasını kullanan instagram kullanıcıları, fotoğraflarına onlarca filtre ile düzenleme yapabiliyor, yüz yaşlandırma efektiyle, gelecekte nasıl bir yüze sahip olacaklarını, takipçileriyle paylaşıyor.

FACEAPP "BİR ŞEYLER TERS GİTTİ HATASI"

Bir şeyler ters gitti hatası alan Kullanıcılar FaceApp çöktü mü sorusunun yanıtını araştırıyor. Evet, an itibariyle FaceApp işlevlerini yerine getiremiyor. FaceApp uygulamasının kısa sürede milyonlarca indirilmesi nedeniyle aşırı yoğunluk ve "baskı" oluştuğu, bu nedenle de serverlerinin çöktüğü tahmin ediliyor. FaceApp'ın onarım işlemlerinin başladığı, kısa süre içinde sorunun çözüleceği bekleniyor.

FaceApp bir şeyler ters gitti hatasının şuan için kullanıcı kaynaklı bir çözümü yok, server ve yayıncı kaynaklı FaceApp çökme sorunun çözülmesi bekleniyor.