Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili her yeni gelişme açıklama yakından takip edilmektedir. Prim gününü doldurup yaşını doldurmaya bekleyen milyonlarca EYT'li, konu ile ilgili açıklamaları bekliyor ve araştırıyor. Uzun süredir gündemi meşgul eden bu konu ile ilgili son gelişmeler neler?

EYT'de son dakika yeni formül açıklaması!

EYT için Aile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda konu üzerine çalışıldığını belirten uzmanlar Finlandiya Modeli olarak bilinen yöntemle, Emeklilikte yaşa takılanlar konusunun önemli ölçüde çözüme kavuşturulabileceğini açıkladılar. Ak Parti'den yapılan en son açıklamada Türkiye'nin şartları var bu Türkiye'de artık emeklilik diyebileceğimiz erken yaşlardaki emekliliği kaldırabilecek bi yapının olmadığı popülist bir politika izlemek zorunda olmadıkları şeklinde.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da yer aldığı bir toplantıda HAK-İŞ Başkanı Mahmut Arslan, EYT konusunu gündeme getirdi.Arslan, EYT sorununun bir an önce çözülmesi gerektiğini ifade etti. Arslan'ın sözlerine CHP'den de tam destek geldi.

Ak Parti Milletvekili Polat Tükmen'in katıldığı bir televizyon programında emeklilikte yaşa takılanlar hakkında yaptığı olumsuz açıklamalara karşı CHP Milletvekili Deniz Yavuz Yılmaz EYT'lilerin mağduriyetlerini dile getirerek sadece adaletin yerini bulmasını bu konunun meclis gündemine getirilerek yasalaşmasını istedi.

Ak Parti genel başkan yardımcısı Numan Kurtulmuş ise yaptığı açıklamada EYT konusuyla ilgili düşünceleri ve görüşleri bildiğini, her Twitter mesajında kendisine onlarca EYT yanıtı gönderildiğini aktardı. Ancak Türkiye'nin şuanki durumu ve şartları nedeniyle EYT meselesinin gündeme gelemeyeceğini ifade eden Numan Kurtulmuş, erken yaşta emekliliği kaldırabilecek bir sosyal yapının mevcut olmadığını sözlerine ekledi.