Diyarbakır - Bingöl karayolu kana bulandı! 15 Ağustos Perşembe günü saat 13:40 sularında gerçekleşen kaza Diyarbakır Bingöl karayolu Mermer köyü mevkisinde yaşandı. 12 AAD 687 plakalı otomobil, aynı şeritte yer alan bir diğer otomobille çarpıştı. Çarpmanın etkisiyle 12 AAD 687 plakalı otomobil karşı şeride fırladı ve orada bir başka araçla kafa kafaya çarpıştı! 

Can pazarına dönen Diyarbakır Bingöl karayoluna 112 Acil Ambulans ve polis ekipleri hızla sevk edilirken, yaralılar için özel Ambulans helikopter de karayoluna indi! Kazada ilk belirlemelere göre 4 ölü 8 de yaralı var! Diyarbakır yönünden gelen 35 AD 412 plakalı otomobil ile 12 AD 687 plakalı otomobil çarpışması sonucu karayolu ulaşıma kapatıldı! 

SAĞLIK EKİPLERİ OLAY YERİNDE: 4 ÖLÜ 8 YARALI

Diyarbakır - Bingöl karayolunda gerçekleşen kazanın ardından bölgeye hızla sağlık ekipleri yönlendirildi. Sağlık ekipleri olay yerine geldiğinde 3 vatandaş çoktan hayatını kaybetmişti. Ardından yapılan tüm müdahalelere rağmen 1 kişi daha hayatını kaybetti ve ölü sayısı 4'e yükseldi. 5'i ağır 8'de yaralı bulunuyor. 

Yaralılar için Ambulans Helikopter bölgeye sevk edildi. Karayoluna iniş yapan helikopter, yaralıları alıp hızla hastaneye doğru yola çıktı. Kazazedeler, Kocaköy Devlet Hastanesi'ne yönlendirildi!