Oda TV'nin haberinde Ahmet Hakan'ın geçmiş dönemde kaleme aldığı köşe yazısı ön plana çıkarılarak hatırlatıldı. Ahmet Hakan'ın 15 Ocak 2016’da Hürriyet gazetesinde yayımlanan köşe yazısında, “Tayyip Erdoğan’ın ya da Ahmet Davutoğlu’nun uçağına asla ve kata binmeyeceğim” ifadesine yer vermesi eleştirilere neden oldu.

AHMET HAKAN 11 TEMMUZ GÜNLÜ KÖŞE YAZISINDA CEVAP VERDİ

Ahmet Hakan, 11 Temmuz Perşembe günkü Hürriyet Gazetesi köşe yazısında ziyarete dair izlenimlerini aktardı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Abdullah Gül'e derin bir kırgınlık duyduğunu aktaran Hakan, Erdoğan'ın bu 3 isim için de AK Parti'de birlikte hareket ettiklerini, üst makamlara geldiklerini, şimdi ise davadan ayrıldıkları için "Hüzünlenmemek, üzülmemek, sinirlenmemek elde mi?" diye sitemde bulunduğunu belirtti.

AHMET HAKAN: UÇAĞA BİNMEK, UÇAĞA BİNMEMEK

Ahmet Hakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağına binmesiyle ilgili gelen tepkilere; 1996 yılından beri gazeteci olduğunu, Süleyman Demirel'in, Mesut Yılmaz, Tansu Çiller, Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Binali Yıldırım gibi isimlerin hiçbirinin yanına yaklaşmadığını, ancak bir Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağına bindiğinde kıyametin koparıldığını savundu.

Uçağa binmekle devlet kasasından parayla gezip, yiyip içilmediğini ifade eden Ahmet Hakan, yemek, otel ve diğer ihtiyaçlar için harcamaların kendi cebinden yapıldığını, sadece gidiş-gelişte Cumhurbaşkanlığı Uçağı'na bindiğini söyledi. "Gazetecilik açısından ise Cumhurbaşkanı’na istediğin soruyu sorabilmek imkânı elde ediyorsun. Hepsi bu!" diyen Hakan, eleştirilere karşı " "Hadi len oradan" deyip geçiyorum." ifadesini kullandı.