CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun yaklaşık 7 yıl önce attığı "tweetler" nedeniyle yargılaması sürüyor. Canan Kaftancıoğlu, 18 Temmuz Çarşamba günü tekrar hakim karşısına çıktı. Duruşma için CHP il-ilçe örgütlerinden birçok kişi de, Adliye Sarayının önüne geldi. Canan Kaftancıoğlu, davada, 17 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

Canan Kaftancıoğlu'nun "Cumhurbaşkanına hakaret", "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme", "Silahlı terör örgütü propagandası yapmak", "Kamu görevlisine hakaret", "Türkiye cumhuriyeti devleti askeri teşkilatını aşağılamak" suçlarından 17 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı duruşmada, mahkeme heyeti, davayı 6 Eylül 2019 tarihine erteledi. Canan Kaftancıoğlu ve avukatı duruşmada savunmalarını yaptı.

CANAN KAFTANCIOĞLU'NA DESTEK İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU'NDAN GELDİ

CHP İl-İlçe teşkilatlarından ve CHP üyelerinden oluşan kalabalık bir grup Canan Kaftancıoğlu'nu Adliye Sarayı önünde yalnız bırakmazken, bir destek mesajı da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan geldi. İmamoğlu duruşma sonrası yaptığı paylaşımda, Canan Kaftancıoğlu ile birlikte yer aldığı "miting" fotoğrafını paylaşarak "Canan Kaftancıoğlu hem benim hem milyonlarca partilimizin güvenilir yol arkadaşı. İyi bir anne, iyi bir eş, iyi bir doktor ve iyi bir dost. Ülke ve millet sevgisine de şahsen tanığım. Bugün, adalet duygusunun yara almayacağı bir sonuçla, Çağlayan’dan ayrılması en büyük temennim." notuna yer verdi.

Canan Kaftancıoğlu'nun söz konusu suç isnatlarından ötürü 4 yıldan 17 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına 6 Eylül 2019 sabah saat 10.00'daki duruşma ile devam edilecek.