Geçtiğimiz günlerde Twitter'daki Arap kullanıcılar, BBC Arabic'te yer aldığı iddia edilen ancak Photoshop olduğu anlaşılan haberi yaymaya başladı. Bu haberde, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kalp krizi geçirdiği ve öldüğü yalanı yer alıyor. Cumhurbaşkanlığı, iddiaları ciddiye alıp herhangi bir cevap vermezken, kullanıcılar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sağlık durumunu araştırmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili Arap kullanıcılar arasında çıkan "yalan haber ve dedikodular" İsrail medyasına da yansıdı. İsrail basınında "İsrailbreakingnews" adlı haber sitesi Recep Tayyip Erdoğan'ın kalp krizi geçirdiğine dair iddialara yer verdi.

İsrail - Arap basınında ortaya atılan "yalan" niteliğindeki iddialara henüz bir cevap verilmedi ancak Recep Tayyip Erdoğan'ın rutin çalışmalarını sürdürdüğü, bir de sıkı seçim temposundan sonra biraz kameralardan uzaklaşıp dinlenmeye çekildiği
düşünülüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sağlık durumunun yerine olduğu ve kalp krizi vb. bir durumun söz konusu olmadığı öğrenilmeye çalışılıyor. İsrail-Arap basınında yer verilen iddiaların gerçek olmadığı, kısa süre içinde ortaya çıkacak. Türk kullanıcılar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sağlık durumunu araştırıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kısa süre sonra kameralar karşısına çıkması bekleniyor.