Denizli’nin Bozkurt ilçesi, 8 Ağustos Perşembe günü saat 14.25’te 6.0 büyüklüğündeki depremle sallandı! Denizli/Bozkurt merkezli deprem, çevre illerden de hissedildi. Denizli başta olmak üzere İzmir ve Isparta’da yaşayan vatandaşlar depremle büyük panik yaşadı! Ege bölgemiz beşik gibi sallanmaya başladı!

AFAD, Denizli depremiyle ilgili son dakika bilgilerini ve verilerini paylaşmaya başladı! AFAD’dan yapılan açıklamaya göre, depremin merkez üssü Denizli/Bozkurt ilçesi. 6,0 büyüklüğündeki depremle ilgili son dakika bilgileri gelmeye devam ediyor. Denizli’nin Bozkurt ilçesi Armutalanı köyünün 1,74 kilometre altında yer sarsıntısı şeklinde vuku bulan deprem, İzmir ve Isparta gibi çevre illerden de hissedildi. Vatandaşlar büyük panik yaşıyor ve an itibariyle evlerine giremiyor. Yetkili makamlar teyakkuz halinde!

DENİZLİ DEPREMİNDE ÖLÜ YARALI VAR MI? SON DAKİKA BİLGİSİ…

Denizli merkezli depremle ilgili Denizli Valisi Hasan Karahan açıklamalarda bulundu. Vali, depremle ilgili hasar tespit çalışmalarına başlandığını aktararak, depremde oluşan yaraların sarılması için hızla müdahaleye girişildiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da Denizli Valisi ile telefonda görüşerek bilgi aldı.

Denizli depremiyle ilgili şuan için ölü ve yaralı olmadığı bilgisi geliyor. Allah’tan ölü ve yaralımız yok ancak evlerde maddi hasar oluştuğu ve vatandaşların evlerine girmeye korktuğu öğrenildi. Özellikle Denizli’nin Bozkurt ilçesinde birçok evde hasar meydana geldi.

DEPREM 15-20 SANİYE SÜRDÜ ANCAK ARTÇILARA DİKKAT!

Denizli’de 6,0 büyüklüğündeki depremi yaşayan vatandaşlar, depremle ilgili açıklamalarda bulundu. Depremin 15-20 saniye sürdüğünü aktaran vatandaşlar, korku dolu anlarda hemen sokağa çıktıklarını belirtti. Kandilli Rasathanesi, 6,0 büyüklüğündeki depremin ardından 12 artçı sarsıntının da meydana geldiğini açıkladı!