Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu, İstanbul'da taksi ücretlerine %25 zam yapıldığını açıkladı! 27 Ağustos Salı günü, İBB'nin Saraçhane binası önünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da toplu ulaşım, servis ve taksi ücretlerine zam geleceğini duyurmuştu. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'ndeki (UKOME) toplantısının ardından Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu, taksi ücretlerine %25 zam yapıldığını açıkladı. Takside taksimetreler %25 daha zamlı olarak çalışacak. 

İSTANBUL'DA SERVİS ÜCRETLERİNDEN SONRA TAKSİ - MİNİBÜSTE ZAMLANDI

İstanbul'da Servis ücretleri zamlandı. Okul servisleri kilometre başına %13 zamlanarak rekor kırarken, İstanbul'da taksi ve minibüs fiyatları da şu sıralar yapılan UKOME toplantısının ardından zamlandı. İstanbul'da taksimetreler %25 daha zamlı olacak.

UKOME toplantısında Minibüsler için de zam kararı çıkması bekleniyor. Minibüsçüler Birliği'nden zam açıklaması henüz gelmedi ancak İstanbul'da taksi kullanacak vatandaşlar bundan sonra %25 daha zamlı olarak ulaşım sağlayacak.