Uzun yıllardır ülkemizde de on binlerce oyuncusuyla fırtınalar estiren Metin2 oyunu, 2020 yılında bir takım değişiklikler yaşayacak. Son yıllarda sürekli düşen oyuncu sayısıyla dikkat çeken Metin2 oyunu, Türkiye ana server’ının dışında PVP server’larda oynanmayı sürdürüyordu. Türkiye Server’ında yaşanan dengesizlikler, oyuncuları bezdirmiş, son dönemde “sebepsiz” banlanmalar da Metin2 oyununun adını kötüye çıkarmıştı.

2020 yılı Metin2 için iyi bir yıl olabilir. Çok oyunculu online MMORPG oyunu Metin2, 2020 yılında birçok yenilik geçirecek. 2005 yılında faaliyete geçen ve Ymir Entertainment Co. Ltd. şirketi tarafından Kore’de ilk kez oynanan Metin2 oyunu, değişe değişe günümüze kadar geldi.

METİN2 OYUNU 2020’DE DEĞİŞECEK! TR VE PVP SERVER’LAR DEĞİŞİYOR

Yeni yılda Metin2 oyunundaki değişikliklerle, daha oyuncu dostu ve rekabete açık, yepyeni bir Metin2 arayüzü görebileceğiz. Gameforge 4D GmbH firmasının satın aldığı Metin2 oyunu, 17 dilde, onlarca ülkede oyuncular tarafından oynanıyor.

2020 yılının Metin2’sinde neler değişecek? Bununla ilgili Gameforge’dan şuan için resmi bir açıklama gelmedi. Ancak, oyundaki eşitsizlikler ve dengesizliklerin ortadan kaldırılarak, kullanıcıların tekrar oyuna dönmesinin hedefleneceği öğrenildi.