Kurban Bayramı'na artık sayılı günler kala, vatandaşlar tatil planlarını yapmaya başladı. Kimileri memlekete, ailesinin yanına gidecek kimileri ise ailesini de alıp deniz, kum ve güneşin keyfini çıkaracak. Peki Kurban bayramı tatili kaç gün oldu? Vatandaşlar Kurban Bayramı'nda kaç gün tatil yapacak? Bu soru yanıt arıyor.

2019 Kurban Bayramı tatili, 10 Ağustos 2019 Cumartesi Arefe günüyle birlikte başlayacak. Şuan açıklanan takvime göre, Kurban bayramı taitli 10-11-12-13 ve 14 Ağustos tarihlerinde toplamda 5 gün sürecek. Ancak bu 5 günlük tatilin, 15-16 Ağustos Perşembe ve Cuma günleriyle birleştirilip, hafta sonu (17-18 Ağustos) da dahil edilerek toplamda 9 güne çıkartılması gündemde!

Tatilciler, 5 günlük Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasını dört gözle bekliyor. Özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerindeki turizmciler, Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla, yerli turistin otellere ve tatil beldelerine akın etmesini istiyor.

Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün? 5 gün mü 9 gün mü?

Kurban Bayramı tatili şuan 5 gün olarak ilan edildi. Ancak her an Hükümet kanadından bir açıklama ve bir karar ile bu 5 günlük tatil 9 güne çıkartılabilir.

Hazine Bakanı Berat Albayrak'tan Tatilcilere Kötü Haber

Hazine Bakanı Berat Albayrak, kendisine sorulan Kurban Bayramı tatil süresiyle ilgili soruya "Benim fikrim 5 gün olmasından yana, 9 günlük tatili uzun buluyorum." yanıtını verdi. Bu yanıtla birlikte, tatilcilerin 9 günlük tatil hayali hüsrana uğramış oluyor. Ancak yine de kesinleşmiş ve resmi bir açıklama henüz gelmedi.