ÖSYM tarafından 2019 KPSS Genel Yetenek Genel Kültür oturumu 14 Temmuz Pazar saat 10.15'te başladı ve 130 dakikalık sınav süresinin ardından sona erdi. KPSS-A grubu ve Öğretmenlik grubunun katıldığı 2019 KPSS Genel Yetenek Genel Kültür sınavında, 644 bin 500 aday ter döktü.

14 Temmuz Pazar günü sabah saat 10.15'te 2019 KPSS Genel Yetenek Genel Kültür sınavı başladı. Saat 10.00 itibariyle adaylar, sınav salonlarına alınmadı. Yine geç kalanlar, sınava 1 dakika gecikme nedeniyle giremeyenler oldu.

Adaylar, sınav süresinin tamamlanmasının ardından 2019 KPSS Genel Kültür Genel Yetenek sınav sorularını ve cevap anahtarını araştırmaya başladı. İnternette, 2019 KPSS Genel Kültür Genel Yetenek sınav soruları ve cevap anahtarı yayınlandı mı? ÖSYM sınav sorularını ve sınav sonuçlarını ne zaman açıklayacak? Soruları araştırılmaya başlandı.

KPSS GENEL YETENEK GENEL KÜLTÜR SORULARI VE CEVAP ANAHTARI İÇİN TIKLAYINIZ.


2019 KPSS GENEL YETENEK GENEL KÜLTÜR SINAV SORULARI VE CEVAP ANAHTARI YAYINLANDI MI?

2019 KPSS Genel Yetenek Genel Kültür testinde adaylara 120 soru soruldu ve 130 dakika süre tanındı. Türkiye ve Dünya gündeminden güncel olayların da sorulduğu KPSS Genel Yetenek Genel Kültür testi, kimine göre kolay kimine göre zordu. Sınavdan çıkan adayların çoğunluğu, 2019 KPSS Genel Yetenek Genel Kültür testinin, ortalamanın üstü zorlukta olduğunu belirttiler.

ÖSYM, KPSS Genel Yetenek Genel Kültür sorularını ve cevap anahtarını henüz yayınlamasa da birçok mecrada sorular paylaşılmaya başlandı. 2019 KPS Genel Yetenek Genel Kültür testinde ter döken adaylar, soruların doğru cevabını araştırmaya ve hatırlayabildikleri soruları aktarmaya çalışıyor.

Birazdan Meslekihaber.com farkıyla tüm 2019 KPSS Genel Yetenek Genel Kültür sorularını bu adresten sizlerle paylaşacağız, lütfen beklemede kalın.