2019 KPSS Genel Kültür Genel Yetenek soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayınlandı mı? 14 Temmuz Pazar günü Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) Genel Kültür - Genel Yetenek testi tamamlandı. Bir milyonu aşkın adayın ter döktüğü KPSS Genel Kültür Genel Yetenek testinde, çoktan seçmeli sorular soruldu.

KPSS 2019 maratonunun ilk sınavı, 14 Temmuz 2019 Pazar günü, sabah saat 10.00 itibariyle Genel Kültür Genel Yetenek testiyle başladı. 2019 KPSS Genel Kültür Genel Yetenek testinde 1 milyon 200 bin kamu personeli adayı ter döktü. KPSS genel kültür genel yetenek sınavının sona ermesinin ardından adaylar, sınav sorularını, soru kitapçığını ve cevap anahtarını araştırmaya başladı.

KPSS 2019 GENEL YETENEK GENEL KÜLTÜR SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ.


ÖSYM 2019 KPSS GENEL KÜLTÜR GENEL YETENEK SINAV SORULARI VE CEVAP ANAHTARI AÇIKLANDI MI?

2019 KPSS Genel Kültür Genel Yetenek sınavı 14 Temmuz Pazar günü sabah saat 10.00 da başladı ve an itibariyle de sona erdi. Sınava giren 1 milyon 200 bin kadar öğrenci, KPSS Genel Kültür Genel Yetenek soru kitapçığı ve cevap anahtarına ulaşmak için kolları sıvadı. Sınav soruları birçok mecrada paylaşılmaya ve tartışılmaya başlandı.

KPSS 2019 Genel Kültür Genel Yetenek sınav soruları birazdan sizlerle bu sayfadan paylaşılacak. Şuanda sorular gelmeye başlandı. Genel Kültür Genel Yetenek sınavında Türkiye ve Dünya gündeminden, adayların kültür ve yetenek seviyelerini ölçecek sorular yer aldı. Kimi öğrenciler soruları kolay bulurken kimileri ise zorlandığını söyledi.

KPSS 2019 Genel Kültür Genel yetenek sınav soruları birazdan cevap anahtarıyla birlikte bu sayfadan paylaşılacak, lütfen beklemede kalınız...