2019 KPSS sınavı 14 Temmuz Pazar Genel Kültür Genel Yetenek testi tamamlandı. Sınavda 1 milyonu aşkın aday, kamu personeli olabilmek adına ter döktü. Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın bu yılki Genel Kültür Genel Yetenek testi zor muydu yoksa kolay mıydı? Sınavda hangi sorular soruldu? 2019 KPSS Genel yetenek Genel kültür testi soruları açıklandı mı?

Sınava katılan adaylar, 2019 KPSS genel kültür genel yetenek soruları ve cevap anahtarını araştırıyor. 14 Temmuz KPSS sınav soruları ve cevap anahtarı yayınlandı mı? ÖSYM, KPSS sınav sorularını ve cevap anahtarını ne zaman yayınlayacak? 14 Temmuz Pazar günü saat 10.00'da başlayan KPSS Genel Kültür Genel Yetenek testini kimi öğrenciler kolay kimileri ise zor buldu. Sorular gelmeye başladı.

2019 KPSS GENEL KÜLTÜR GENEL YETENEK SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ.
KPSS sınavının ilk oturumu 14 Temmuz 2019 Pazar günü gerçekleştirildi. Öğrenciler Genel Kültür Genel Yetenek testinde ter döktü ve artık gözler diğer sınavlara çevrildi. KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavı 28 Temmuz 2019 günü, KPSS Alan bilgisi sınavı ise 20-21 Temmuz günleri 2 oturumda gerçekleştirilecek.

14 TEMMUZ KPSS GENEL KÜLTÜR GENEL YETENEK SORULARI VE CEVAP ANAHTARI YAYINLANDI MI?

ÖSYM, 14 Temmuz KPSS Genel Kültür Genel Yetenek sorularını henüz yayınlamadı ancak sorular birçok mecrada paylaşılmaya başlandı. KPSS Genel Kültür Genel Yetenek testine giren adaylar, soruları internetteki birçok platformda ve forumda tartışmaya başladı. KPSS 14 Temmuz sınav soruları birazdan bu sayfadan sizlerle paylaşılacakLütfen beklemede kalın.

KPSS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM, KPSS sınav sonuçlarını ne zaman açıklayacak? Öğrencilerin KPSS sınav puanları ve sonuçları, 29 Ağustos 2019 tarihinde ÖSYM'nin sitesinden, sonuc.osym.gov.tr adresinden öğrenilebilecek.