Geri Ödemesiz Hibe Desteği Alabilirsiniz! 25 Bin ve 40 Bin TL Hibe Desteği Almak İçin Bunları Yapın!

Geri Ödemesiz Hibe Desteği Alabilirsiniz! 25 Bin ve 40 Bin TL Hibe Desteği Almak İçin Bunları Yapın!

Hibe desteği nedir? Kimler yararlanabilecek? Şartları nelerdir? Kız kardeşim projesi nedir? Eğitimler ne kadar sürecek?

Dev şirketten büyük ve önemli bir müjde geldi. Büyük bir proje ile vatandaşa hibe desteği hazırlıyor. Vatandaşa 40 bin TL geri ödemesiz olarak hibe desteği sağlamaktadır. 40 bin TL geri ödemesiz hibe desteği için başvurular başladı. Bunun için de belirlenen şartlar vardır. Bu 40 TL ve 25 bin TL hibe desteğinden yararlanabilmek için 2 günlük online eğitim sunulmaktadır. Bu eğitimi tamamlayarak bu destekten yararlanabilirsiniz. 

Coca- Cola tarafından Kız Kardeşim projesi 2021 yılında verilmek üzere devreye alınmıştır. 2021 yılında hayata geçirilecek olan bu önemli proje ile korona virüs salgınından derinden etkilenmiş olan yeme içme sektöründeki girişimci kadınlar için iş geliştirme hibesi sunulacaktır. İşte projenin detayları haberimizde...

HİBE DESTEĞİ DETAYLARI

Coca Cola tarafından 25 bin TL ve 40 bin TL hibe müjdesi vatandaşı sevindiren bir proje oldu. Hibe nedir diye açıklayacak olursak, herhangi bir malın, değerin vb. unsurların, herhangi bir bedel beklemeksizin, ilerleyen süreç döneminde herhangi bir ödeme talep edilmeden, başka bir kişiye devredilmesi verilmesi demektir.


Bu kapsam doğrultusunda Coca-Cola Türkiye, Habitat Derneği ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliğiyle düzenlenmiş olan ve 4 aşamalık bir durumdan oluşan programın belirlenmiş şartları bulunmaktadır. Bu projede başvurularının ilk şartlarından biri Kizkardeşim.net web sitesine giriş yaparak online eğitimlerini tamamlayarak sertifika almanız gerekmektedir.

Projeye yapılan başvurunun ardından, teknik elemeden geçilirilerek, il bazlı olarak en yüksek puanı alan katılımcı kadınlardan, online olarak gerçekleştirilecek olan Hibe Programı Kampı'na davet edileceklerdir. Bu kamp 2 gün sürecektir. Gerçekleşecek olan bu kampta, kadınlara yönelik hızlandırıcı eğitimler gerçekleştirilecektir.

Online eğitimin ardından final jüri değerlendirmesi yapılacak ve belirlenen hibe alma kriterlerine göre en yüksek puanı alacak olan 30 kadın, iş geliştirme hibesi almaya hak kazanacaklardır. Arından Hibe Kampı'nın son gününde de online final töreni gerçekleştirilecektir.

Bu Program ile yeme-içme sektörüne yönelik çalışan kadınların, işletme sahibi kadınların işletmelerini geliştirebilmeleri adına, Kız Kardeşim Projesi kapsamı doğrultusunda 81 ilden seçilecek 30 girişimci kadın tarafından ürettikleri lezzetlerin tanıtılması sağlanacak, ve sosyo- ekonomik konumlarının güçlenmesine katkı sağlanması amaçlanmaktadır. Ayrıca program ile yeme-içme sektörüne yönelik olarak çalışan kadınlara markalaşmanın yanı sıra eğitim desteği de verilecektir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR