Genç Girişimciler İçin Son Dakika Gelişmeler! Devlet Desteği 15 Bin 720 TL Olarak Belirlendi!

Genç Girişimciler İçin Son Dakika Gelişmeler! Devlet Desteği 15 Bin 720 TL Olarak Belirlendi!

Genç girişimciler için sunulmaya başlayan son dakika gelişmeler gündemimizde ki yerini almasıyla beraber ön plana çıkmaktadır.

Genç girişimciler için sunulmaya başlayan son dakika gelişmeler gündemimizde ki yerini almasıyla beraber ön plana çıkmaktadır. Devlet tarafından girişimci bireyler için birbirinden farklı olanaklar sunulmaya başlamasıyla beraber dikkatleri üzerine çekmektedir. Milyonlarca vatandaşımız için sunulan fırsatlar dahilinde devlet desteği girişimci bireyler için 15 bin 720 TL olarak belirlenmesi ile ön plana çıkmaktadır.

Genç girişimciler için sunulan fırsatlardan yararlanmak isteyen bireyler başvuru işlemlerini gerçekleştirerek bu olanaklardan faydalanabilecektir. Genç girişimcilere özel olarak tasarlanan bu proje kapsamlarında vatandaşlarımız büyük bir heyecan içerisinde dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bulunmaktadır. On binlerce vatandaşımız bu olanaklar değerlendirebilmek için yapmış olduğu açıklamalar ile beraber devlet desteğinden yararlanma hakkına sahip olabilecektir.

Kendi işini kurmak isteyen bireyler için sunulan fırsatlar her geçen gün artış göstermesi ile beraber ön plana çıkmaktadır. Birbirinden farklı kurum ve kuruluşlar tarafından genç girişimcilere projeler düzenlenerek uygulanmaya başlanmış bulunmaktadır.

Peki, devlet tarafından genç girişimciler için ne desteği sunuluyor? Genç girişimci desteğinden kimler yararlanabilir? Başvuru şartları nelerdir? İşte konuya dair merak edilen tüm ayrıntılar haber adresimiz üzerinden öğrenebilirsiniz. Böylelikle başvurularını gerçekleştirerek bu olanaklardan yararlanma fırsatını elde edebilirsiniz. Ekonomik açıdan kalkınmayı sağlamak için ülkemizde genç girişimcilere bir hayli önem verilerek onlara özellikle korona virüs ile mücadele dönemi içerisinde birbirinden farklı destek ödemeleri yapılmaktadır.

GENÇ GİRİŞİMCİ DESTEK ÖDEMELERİNDEN KİMLER YARARLANABİLİR?

On binlerce vatandaşımız tarafından araştırılan son dakika gelişmeler ile beraber genç girişimci destek ödemeleri sık sık araştırılması ile ön plana çıkan ve tercih edilen konular arasında yerini alıyor. Yeni iş kuracak genç bireyler için devlet tarafından 15 bin 720 TL destek ödemesi verilmesi üzerine vatandaşlarımız büyük bir merak içerisinde araştırmalarını gerçekleştirmektedir.


Milyonlarca vatandaşımız bu olanakları değerlendirebilmek için yapmış olduğu açıklamalar dâhilinde dikkatleri üzerine çekerek ön plana çıkmaktadır. Devlet tarafından yapılan açıklamalar dâhilinde genç girişimcilere vergi ve prim ödeme desteği sunulmaktadır.

Vergi ve prim ödeme desteğinden yararlanmak isteyen bireylerin 18 yaş ila 29 ya aralığında olması önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Başvuru yapmak isteyen bireyler ilk kez kendi işini kuruyor ise devlet tarafından verilen vergi ve prim destek ödemelerinden kolay bir şekilde yararlanabilecektir. Genç girişimci fırsatlarından yararlanmak isteyen bireyler SGK ya da Bağkur’lu olarak kayıt yaptırmaları doğrultusunda bu fırsatları değerlendirme hakkına sahip olabilmektedir.

3 YILLIK VERGİ MUAFİYETİ SÖZ KONUSU OLACAK!

Devlet tarafından sunulan bu büyük fırsatlar kapsamında genç girişimciler 15 bin 720 TL değerinde olanaklardan yararlanırken 3 yıllık vergi muafiyetinden yararlanacaktır. Böylelikle herhangi bir vergi ödemesi gerçekleştirmeyerek büyük olanak sağlayacaktır.

Aynı zamanda kendi işini kuran vatandaşlarımız için devlet tarafından 1 yıllık prim ödemesi de ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir. Böylelikle hem sağlık hizmetlerinden yararlanacak hem de 15 bin 720 TL’lik devlet desteğinden yararlanma hakkına sahip olabileceksiniz.

GENÇ GİRİŞİMCİ OLMA ŞARTLARI!
  • 18 yaşını doldurmuş ve 29 yaşını doldurmamış olmak (Ancak 29 yaşını doldurmaya 1 ay kalmış ve bu zamanda kendi iş yerini açmış olanlar için de bu teşvikten faydalanmak mümkün oluyor.),
  • Gelir Vergisi Kanunu kapsamındaki 20. Madde esasına uygun olarak genç girişimcilerde kazanç istisnasının kapsamında olmak,
  • 06.2018 tarihinden bu yana ilk kez olarak Bağ-Kur sigortası yaptıracak olmak,
  • Ticaret ya da serbest meslek faaliyeti olarak ilk kez adına bir mükellefiyet açılmış olmak,
  • Ortaklık ya da şahıs şirketi kurmuş olmak,


DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR