Findeks Kredi Notunu Yükseltmenin Yolları Nelerdir? Düşük Kredi Nasıl Hızlıca Yükseltilir?

Findeks Kredi Notunu Yükseltmenin Yolları Nelerdir? Düşük Kredi Nasıl Hızlıca Yükseltilir?

Findeks kredi notları her bankanın kredi çeken kişide dikkat ettiği ilk noktalardan biridir.

Findeks kredi notları her bankanın kredi çeken kişide dikkat ettiği ilk noktalardan biridir. Genel olarak geçmiş kredi özetlerini içeren bu kredi notları kredi çekecek olan kişinin ödemelerini nasıl yaptığı ya da banka ile nasıl bir ilişkisi olduğunu ifade etmektedir. Örneğin kredilerini ödemeyen, borçlarını kapatmayan ya da sürekli olarak geciktiren kişilerin kredi notları haliyle düşük olacağından dolayı bankalar bu kişilere pek kredi vermek istemezler. Kredi verilse bile bu kredilerin miktarı çok düşük olacaktır. İşte tam bu noktada ise findeks kredi notunun yükseltme adımları devreye girmektedir. Çeşitli adımlar sonrasında bu kredi notu anında yükselecektir.

BÜTÜN BORÇLARINIZI KAPATIN

Kredi notları genellikle borçların sürekli olarak birikmesi ya da ödenmemesi durumunda düşük kalmaktadır. Kredi kartından yapılan yüklü harcamalar, çekilen kredilerin taksitleri, diğer faturalar sürekli olarak kredi notunu etkilemeye devam etmektedir. Bu yüzden bütün bu borçlardan kurtulmak son derece önemli olmaktadır. Dolayısıyla halen devam eden taksitleri ve borçları düzenli şekilde ödeyerek kapatmak findeks kredi notunu yükseltmeye yarayabilecektir.


KREDİ KARTI KULLANIMINA DİKKAT EDİN

Kredi notunu yükseltmek için bir diğer adım olan kredi kartı kullanımı ise son derece büyük önem arz etmektedir. Şöyle ki kredi kartı kullanan kişiler genel olarak kredi kartı ile yaptıkları harcamaları hesaplamadan sürekli olarak biriktirerek geç ödeme yapmaktadır. Böyle olunca da banka üzerinde kredi notları düşmektedir. Bunun önüne geçmek için bütçeye göre harcama yaparak bu borçları kısa sürede kapatmak daha sağlıklı olacaktır. Hatta kredi kartı ödemelerini erken tarihte yapmak çok daha iyi bir adım olacaktır. Bu şekilde hem aktif hem de doğru kredi kartı kullanımı findeks kredi notunu iyi bir şekilde etkileyecektir.

BANKA HESABINI HAREKETLENDİRİN

Kredi notu ile ilgili son adım olarak ise hesap hareketlerinden söz edebilmekteyiz. Bu adımda ise sürekli olarak eft/havale işlemleri yaparak hesabı canlı tutmak gerektiği yer almaktadır. Hatta vadeli bir hesap açarak bu işlemleri daha da arttırabilirsiniz. Bütün adımları doğru şekilde düzenli uyguladığınızda kredi notunuz yükselebilecektir.
 
 

DİĞER



DİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR