Finansbank müşteri olup olmaksızın İhtiyaç kredisi kampanyası

Finansbank müşteri olup olmaksızın İhtiyaç kredisi kampanyası
YAYINLANMA TARİHİ: 24.05.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Finansbank müşteri olup olmaksızın tüm bireylere destek ve ihtiyaç kredisi imkanından yararlandırmaktadır. Bu kredinin amacı temel ihtiyaçları olan gıda, eğitim, barınma ve aylık fatura tutarlarının ödenmemesi veya bunların karşılanmasında zorluk

Finansbank müşteri olup olmaksızın tüm bireylere destek ve ihtiyaç kredisi imkanından yararlandırmaktadır. Bu kredinin amacı temel ihtiyaçları olan gıda, eğitim, barınma ve aylık fatura tutarlarının ödenmemesi veya bunların karşılanmasında zorluk çeken kişilere finansal olarak yardım edilmesidir. Bu temel ihtiyaçların dışında bireyin talebine göre evlilik masrafları, yurt dışı ve yurt içi yolculuk gibi ihtiyaçlarda Finansbank ihtiyaç ve destek kredisi kapsamındadır.
 
Finansbank İhtiyaç ve Destek Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?
 
 Finansbank ihtiyaç ve destek kredisinden yararlanabilmek için kredi politikaları tarafından bankalar adına belirlenen bazı kuralların yerinde olması gerekmektedir. Bu kurallardan en önemlisi krediye başvuracak kişinin 18 yaşından büyük olma şartıdır. Bu yaş sınırının nedeni, 18 yaşından küçük bireylerin resmi yazı işleri, malvarlığı ve tapu gibi konularda imza atma yetkisinin olmamasıdır. Finansbank tarafından belirlenen bir diğer koşul ise kredi alacak kişilerin başvuru sırasında gelirini doğru bir şekilde belirtmesi ve kredi tutarının ona göre verilmesidir. Örneğin; aylık geliri 2.000 ila 4.000₺ arası olan bireyler ile aylık geliri 8.000₺ olan bireylerin alabileceği kredi tutarları ve vade oranları değişmektedir. Bunun nedeni ise kredi politikaları kapsamında belirtilmiş olup, kişilerin aldığı kredileri ödeyememesi durumunda üzerine kayıtlı malvarlıklarına ipotek koyulması veya kişinin icra durumuna düşmesidir. Tüm insanların temel yaşam hakları dokunulmaz olduğu için sadece ihtiyaç ve destek kredisi için geçerli olan bu durum kişilerin temel haklarını korumak adına yapılmış bir düzenlemedir. Bu şartlardan hariç sabıkası olmayan ve kredi almaya yönelik suç işlememiş bireylere bu imkânlar sunulmaktadır.
 
Finansbank İhtiyaç ve Destek Kredisi Başvuru Süreci Nasıl İşler?
 
 Finansbank ihtiyaç ve destek kredisi başvurusu için çeşitli yollar bulunmaktadır. İnternet şubesi olan www.finansbank.com üzerinden başvuru yapılabileceği gibi mobil uygulama ve internet şubesi üzerinden yapılacak başvurularda geçerlidir. Bireyin öncelikle kredi için belirlemiş olduğu tutarı, TC kimlik numarası ve telefon numarası ile kayıt yapmalıdır. Aylık faiz oranı %0,89 olan değer üzerinden ödenecek tutar hesaplanır ve 60 aya kadar varan vade oranları bireyin tercihine göre seçilir. Üst limiti 65.000₺ olan bu ihtiyaç kredisinin alt limiti Finansbank tarafından 1.000₺ olarak belirlenmiştir. Müşterinin aylık gelirine göre seçilmesi gerekmektedir. Eksik ya da yanlış doldurulan bu bilgiler Finansbank yetkilileri tarafından tespit edildiği takdirde, kredi başvurusu geçersiz durumuna düşmektedir. Tüm bu verilerin doğruluğu sağlandığı takdirde başvuru yapan kişiye en geç 10 iş günü içinde geri dönüş sağlanır ve kredi işlemlerinin diğer kısımları için işlemler başlatılır.
 
Finansbank İhtiyaç ve Destek Kredisi İçin Hangi Belgeler Gereklidir?
 
 Finansbank ihtiyaç ve destek kredisine başvuran bireylerin bazı güncel bilgiler içeren belgeleri başvuru esnasında yanında bulundurması zorunludur. Bu belgeler kişinin üzerine kayıtlı son 3 ay içindeki elektrik, su ve doğalgaz faturaları, bunların haricinde kişinin aylık gelirini gösteren resmi imzalı gelir belgesidir. Eğer ki kişinin üzerine kayıtlı arsa, konut, ticari dükkân tapusu veya araç ruhsatı varsa başvuru esnasında kişiden bunların fotokopisi de istenmektedir. Bu belgelerin istenmesinin sebebi ise kişiye verilebilecek kredi tutarının oranının ve vade süresinin belirlenmesidir. Fakat bu belgelerin sahte veya kredi almak için yanlış bilgiler içermesi durumunda bankada ki görevliler tarafından tespit edilir ve bireyin kredi başvurusu iptal edilmiş olur.
 
Finansbank İhtiyaç ve Destek Kredisi Ödeme Yöntemleri Nelerdir?
 
 Finansbank müşterilerinin gelirine göre kredinin ödenmesi için çeşitli imkânlar sunmuştur. Bunlar kolay ödemeli kredi, tanışma kredisi, doğum günü kredisi ve borç transferi kredisidir. Genellikle geliri düşük olan bireyler kolay ödemeli yöntemi seçerken daha önceden hiç ihtiyaç kredisi almamış bireyler tanışma kredisi yöntemini tercih etmektedir. Borç transferi kredisi ise Finansbank tarafından müşterilerine sunulmuş bir kolaylıktır. Bireyin eğer diğer bankalarda da borçları var ise tek tek bu bankalarla uğraşmak yerine Finansbank üzerinden tümünü ödeme kolaylığı sağlanmıştır.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER