Fibabanka’dan Çiftçi, Tarım ve Hayvancılıkla Uğraşanlara İhtiyaç Kredisi Fırsatı!

Fibabanka’dan Çiftçi, Tarım ve Hayvancılıkla Uğraşanlara İhtiyaç Kredisi Fırsatı!

Hangi bankalar çiftçiye kredi veriyor? Hangi bankalar kredi imkânlarını çiftçilere özel olarak ayarlıyor? Hani bankaların faiz oranları yüksek? Hangi bankaları çiftçilere sağladığı kredi fırsatları var? İşte ayrıntılar...

Hangi bankalar çiftçiye kredi veriyor? Hangi bankalar kredi imkânlarını çiftçilere özel olarak ayarlıyor? Hani bankaların faiz oranları yüksek? Hangi bankaları çiftçilere sağladığı kredi fırsatları var? Hangi bankaların kredi faiz oranları tavan yaptı? Vatandaşlarımız üretim yapmak için bankalardan gelecek olan kredi fırsatlarını bekliyor? Peki, bütün çiftçilerimiz kredi imkânlarından yararlanabilecekler mi? Vatandaşlarımız tarafından hangi banka tercih edilmeli? Çiftçiler için en uygu kredi faiz oranı ve ödeme kolaylığı seçenekleri hangi bankada var? Çiftçilerimize hasat zamanında ödeyebilecekleri kredi imkânları sunan banka hangisidir? Vatandaşlarımız için merak edilen soruları haber kaynağımızda paylaştık.
Vatandaşlarımız korona virüsün ekonomik olarak olumsuz etkilerden oldukça nasiplerini aldılar. Bunun yanında çiftçi vatandaşlarımız da bu etkilerden en çok zarar gören kesim oldu. Bankalardan destek bekleyen çiftçi vatandaşlarımız için kredi imkânları gecikmedi! Ülkemiz üçün önemli olan üretimin desteklenmesi amacıyla vatandaşlarımıza Fibabanka tarafından destek gecikmedi. Fibabanka tarafından yapılacak olan kredi imkânlarından vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmadan yararlanmak istiyorlar. Şartları sağlayıp sağlamadıklarını ve bununla birlikte de nasıl başvuru yapacaklarını merak eden vatandaşlarımız için haber kaynağımızda bu ayrıntıları sizler için paylaştık. Nasıl başvuru yapabilirim? Çiftçiler için hangi kredi fırsatları tanınıyor? Hangi faiz oranları uygulanacak sorusuna sizler için haberimizde yanıt bulduk. İşte o merak edilen detaylar…

TARIM KART HARCAMALARINIZ İÇİN KULLANABİLECEĞİNİZ KREDİLER!
  • Hasat Vadeli Kredi: Bitkisel veya hayvansal üretiminiz için gerekli olan tüm tarımsal ihtiyaçlarınızda en fazla 1 yıl vadeli sabit veya değişken faizli olarak kullanabileceğiniz, ödeme zamanını hasat dönemine getirerek düzenleyebileceğiniz bu kredide 12 ay vadede esnek ödeme fırsatlarıyla kredinizi kolayca ödeyebilirsiniz. Kredi faizi sabit veya değişken olabilir.
  • TARFİN: Masrafsız, kefilsiz krediniz bu krediyi anlaşmalı bayilerden yapacağınız gübre alışverişinde kullanabilirsiniz. İpotek, dosya masrafı ve sigorta ücreti ödemezsiniz.
FİBABANKA TARIMSAL YATIRIM KREDİLERİ
  • Traktör Kredileri: Tarımsal alanda kullanacağınız traktör ve makine, alet edevat alışverişinizde Fibabanka KDV dahil fatura bedelinizin yüzde 75’ini finansman olarak kullandırabiliyor. Azami vade 5 yıldır. ( 72 ay ) Ödeme planınızı üretim çeşidine göre esnek ve kişiye öze hazırlanan planlarla ödeyebilirsiniz.
  • Arazi Alım Kredisi: Her alanda gelişmeyi, büyümeyi destekleyen Fibabanka arazi alımında da çiftçiyi destekliyor. Almak istediğiniz arazinin yüzde 50’sini kredilendiren Fibabanka geri ödemede 5 yıl ( 72 ay) vade süresi tanımaktadır. 
  • Ekipman Kredisi: Tarım ve hayvancılıkla uğraşan, ihtiyaç duyduğunuz ekipmanlar için finansal desteğiniz Fibabanka, ekipman kredinizde KDV dahil fatura değerinin yüzde 75’ini kredilendirirken azami 5 yıl vadede ödeme seçeneğini gelir periyotlarınıza göre 3 ayda bir, 6 ayda bir, yılda bir ya da eşit taksitli ödeme olanakları sağlıyor.
  • Hayvancılık Kredisi: Besicilik, büyükbaş süt hayvancılığı ya da küçükbaş hayvan yetiştiricilerine finansman Fibabanka’da en uygun ödeme kolaylıkları ile. Gerek hayvan alımı gerek işletme giderleri için ihtiyacını olan kredinizi hemen alın, borcunuzu 1 yıl ödemesiz dönem ile birlikte ayda bir, 3 ayda bir, 6 ayda bir, yılda bir ya da eşit taksitli olacak şekilde 5 yıl vade ile ödeme fırsatını yakalayın. Dilerseniz kurban vadeli ödeme seçeneklerini kullanın. KDV dahil fatura bedelinin yüzde 75’ini finansman olarak sağlanır.
  • Sera Yapım Kredisi: Seracılık bakım ve modernizasyona ihtiyacı oldukça, yenilendikçe gelişen, üretimi çoğalan bir sektördür. Seracıları ve sarıcılığı desteklerken azami 5 yıl vadeli kredinizi hasat döneminize göre yılda bir kez ödeyebilme kolaylığından faydalanabilirsiniz. Harcamalarınıza ait fatura bedelinin azami yüzde 75’ine kadar kredi kullanabilirsiniz.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER