Faiz Oranlarındaki Artışa Dikkat! En Yüksek Faiz Oranları ile Aylık 10 Bin TL Faiz Getirisi Sağlayın

Faiz Oranlarındaki Artışa Dikkat! En Yüksek Faiz Oranları ile Aylık 10 Bin TL Faiz Getirisi Sağlayın

Korona virüs salgını sonrası ekonomik olarak sorunlar yaşayan vatandaş vadeli hesap faiz oranları en yüksek olan bankalarda birikim yapmak oldu.

Korona virüs salgını sonrası ekonomik olarak sorunlar yaşayan vatandaş vadeli hesap faiz oranları en yüksek olan bankalarda birikim yapmak oldu. Bu nedenle de en yüksek faiz oranı olan bankalar tercih edilmeye ve araştırılmaya başlandı.

Yapılan açıklamalara göre en son güncellemelerle birlikte Aktif Bank tarafından sağlanan N Kolay Bono hesabı en yüksek vadeli hesap faiz oranı veren banka oldu. Yüzde 15 oran ile en üst sırada bulunuyor. Sonrasında ise Halkbank yüzde 9.75 ile en yüksek faiz oranı bulunan bankalar arasında yer aldı. Ziraat bankası ise daha önce yüzde 11 olan faiz oranını yüzde 12 yaparak en yüksek faiz oranına sahip üçüncü banka olarak sıralamaya girdi.

Hemen hemen her bankanın faiz oranlarında yükseliş gerçekleşti. Ancak bu yükselişin halen devam ettiği de görülüyor. Bankaların yukarı yönlü hareketliliği devam ederken dolar kurundaki değişimle birlikte değişimlerin nasıl ilerleyeceği de önümüzdeki günlerde görülecek.


VADELİ HESAPLARDAKİ FAİZ ORANLARI

Son dönemlerde sıklıkla tercih edilen bankalarda birikim yapmak ve faizden yararlanmak; her geçen gün daha da tercih edilmeye başlandı. Bu nedenle vatandaşlar tarafından en merak edilen konu ise bankaların vermiş olduğu faiz oranlarının neler olduğudur.

Aktif Bank N Bono hesabından faydalanmak isteyen kişiler için 32 günlük vadeli mevduat hesabı için uyguladığı faiz oranının yüzde 15 olduğunu açıkladı. Bu sayede en yüksek faiz oranı sağlayan banka olarak da biliniyor. Alternatif Bank VOV hesabı ile 32 günlük vadeli mevduat hesabı için de yüzde 14 faiz oranı uygulaması gerçekleştiriliyor. QNB Finansbank ise tanışma faizi olarak yüzde 13.05 faiz oranı uyguladığını belirtti.

En fazla faiz oranı veren bankalardan bazıları olan bu bankalar dışında birçok banka oldukça yüksek faiz oranları ile müşterileri bekliyor. Sizlerde kendinize uygun bankalar ile anlaşarak birikimini yapabilirsiniz.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR