EYT Çıkacak mı? Emeklilikte Yaşa Takılanlar için FLAŞ Gelişme

EYT Çıkacak mı? Emeklilikte Yaşa Takılanlar için FLAŞ Gelişme

EYT meselesi çözülecek mi? EYT yasası çıkacak mı? Binlerce Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaş, Eyt sorununun çözülmesini beklerken müjde gibi haber geldi! Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) sorununun çözümü için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan devreye girdi! Detayları sizler için hazırladık...

Emeklilikte Yaşa Takılanlar ya da kısa adıyla EYT olarak bilinen, emeklilikte prim şartını doldurmasına karşın, 'top oyundayken değişen kurallar' yani çıkarılan yasa ile emeklilik hakları, 'Yaş şartına' bağlanan binlerce vatandaş, EYT sorununun çözümü için sesini duyurmaya çalışıyor. Özellikle son yerel seçimlerde gündeme gelen EYT sorunuyla ilgili müjde gibi bir haber geldi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, EYT konusunda devreye girdi! İşte son dakika flaş EYT gelişmesi...

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) sorununun çözümü için flaş bir gelişme yaşandı! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bizzat verdiği talimatla EYT'lilerin dinlenmesini ve sorunlarının tespit edilmesini istedi. Emeklikte Yaşa Takılanlar heyeti, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalardan Sorumlu Başkan Vekili Profesör Doktor Vedat Bilgin ile bir görüşme gerçekleştirdi. Bu görüşme neticesinde, EYT meselesinin çözümü için umut verici açıklamalar da peşi sıra geldi! 

EYT MESELESİ İÇİN KOMİSYON KURULACAK

EYT-SYD Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla gerçekleşen görüşme sonrası açıklamalarda bulundu. Başkan Özüpak, yaptıkları görüşme neticesinde olumlu bir hava edindiklerini, bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda EYT sorunun çözümü için bir komisyon kurularak, EYT, Emeklilikte Yaşa Takılanların sorunlarının akademik çerçevede ortaya konacağını açıkladı! 

EYT YASASI ÇIKACAK MI? 


Eyt meselesinde artık son aşamaya gelindiği ifade ediliyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurulacak 'EYT' komisyonundan gelecek rapora göre, EYT meselesinde mağduriyetlerin giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılması talimatını verebilir. Emeklilikte Yaşa Takılan binlerce vatandaş ve aileleri, komisyonun kurulup bir an evvel çalışmalarını ortaya koymasını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu komisyon çalışmaları neticesinde EYT mağduriyetini ortadan kaldırmasını bekliyor. 

EYT'liler MİTİNG YAPIYOR

Eyt'lilerden oluşan binlerce kişi, bugün, 8 Eylül Pazar günü Başkent Ankara'da büyük bir mitingde buluşuyor. Daha önce de İstanbul ve Ankara'da geniş çaplı, yüksek katılımlı mitingler yapan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), bugün bir kez daha bir araya gelip seslerini yeniden duyurmak istiyor. 

EYT NEDİR? EYT'LİLER NE İSTİYOR?

1999 öncesi işe girdikleri dönemde 'yaş şartı' bulunmadan iş hayatına atılan vatandaşlar, daha sonra çıkarılan 'Emeklilik düzenlemesi' ile getirilen yaş şartının geriye yürütülmesi neticesinde mağduriyet yaşıyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar, uluslararası hukuk normlarına da aykırılık teşkil eden 'Kanunun geriye yürümesinin' mağduriyet yarattığını belirterek, oyun oynanırken kural değişmez sözünden hareketle, işe girdikleri dönemdeki 25 yıl + belirli prim günü hesabıyla emekli olmayı istiyor. 

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) meselesiyle ilgili 2019 Eylül ayında umut verici gelişmeler ardı ardına yaşanıyor. İlerleyen dönemde EYT meselesinin çözüme kavuşup kavuşmayacağını hep birlikte göreceğiz.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR