Eylül Ayında 32 Günlük Dolar ve TL Vadeli Mevduat Hesaplarına Güncelleme Geldi! İşte Yeni Oranlar

Eylül Ayında 32 Günlük Dolar ve TL Vadeli Mevduat Hesaplarına Güncelleme Geldi! İşte Yeni Oranlar

Merkez Bankası yaşanılan korona virüs salgını sonrasında birçok bankaya talimat vererek faiz oranlarının 32 günlük vadeli mevduat hesaplarında yükseltilmesi gerektiğini açıkladı.

Merkez Bankası yaşanılan korona virüs salgını sonrasında birçok bankaya talimat vererek faiz oranlarının 32 günlük vadeli mevduat hesaplarında yükseltilmesi gerektiğini açıkladı. Genel olarak ekonomik anlamda biraz daha fazla iyi adımlar atmak için gerçekleştirilen bu faiz yükseltilmesi ile birlikte kişilerin dövize yatırımları artarak daha iyi bir gelir elde edilmesi sağlanacaktır diyebiliriz. Birçok banka tarafından yapılan bu faiz yükseltmesi sayesinde vadeli mevduat hesaplarına yapılan yatırımlardan daha çok gelir elde etmek oldukça mümkündür. Detaylar ise bankalar tarafından geçtiğimiz günlerde açıklandı.

Bankaların sağladığı bu yüksek faiz öncesinde ise verilen kredilerin daha düşük faiz oranlarından sağlanması isteniyordu. Fakat bu talep yerine gelmeyerek bunun yerine 32 günlük vadeli mevduat hesaplarındaki faiz oranları yükseltildi. Bu faiz yükselmesi ile birlikte de vadeli mevduat hesabı açmak isteyen kişilere fırsat doğdu. Tam şu anda 32 günlük vadeli mevduat hesabı açarak gelirinizi arttırmanın tam sırası diyebiliriz. Ne kadar çok yatırım yapılırsa o kadar çok para kazandıran vadeli mevduat hesapları ise yüksek faizlerden şu an hizmet veriyor. Bu fırsatı kaçırmadan bankalara ulaşarak vadeli mevduat hesabınızı açabilirsiniz.

BANKALARIN SAĞLADIĞI 32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANLARI

Birçok banka Merkez Bankası talimatı ile birlikte 32 günlük vadeli mevduat hesaplarındaki faiz oranlarını ciddi ölçüde yükseltti. Bu faiz yükselmesi ile birlikte de pek çok yeni müşteri oluştu. Müşterilerin artmasıyla birlikte daha uzun bir süre bu şekilde devam edecek olan yüksek faiz oranları hesap sahiplerine son derece yüksek gelirler sağlayarak kazançları arttırıyor diyebiliriz.
Sırası ile hangi bankanın ne kadar faiz oranı verdiğine değinecek olursak da öncelikle Fibabanka’nın 32 günlük vadeli mevduat hesabına yüzde 12 faiz oranı verdiğini belirtebiliriz. Diğer bankalara kıyasla oldukça yüksek bir faiz oranı olan yüzde 12 ise aynı şekilde TEB Bankası tarafından da veriliyor. Bu iki banka haricinde de 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları kademeli olarak düşüyor. Buna örnek olarak da Garanti Bankası’nın yüzde 11,50 faiz oranı verdiğini belirtebiliriz. Vakıf Bank da 32 günlük vadeli mevduat hesaplarına yüzde 11 faiz oranı vermesiyle listenin üst sıralarına kalmayı başarıyor. ICBC Bank ise 32 günlük vadeli mevduat hesaplarına yüzde 10,70 faiz oranı vererek biraz daha oranı düşürüyor. Aynı şekilde Alternatif Bank da vadeli mevduat hesaplarına yüzde 11,70 faiz oranı veriyor.


DİĞER BANKALARIN 32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANLARI

32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları olarak Burgan Bank’ın yüzde 12,50 faiz oranı vermesi oldukça konuşulmuştu. Genel olarak çok yüksek bir oran olan yüzde 12,50 faiz oranını QNB Finansbank da müşterilerine sağlıyor. İNB Bank ise 32 günlük vadeli mevduat hesaplarına yüzde 12’lik faiz oranı veriyor.
Odeobank da 32 günlük vadeli mevduat hesaplarına yüzde 12 faiz oranı sağlıyor. Şeker Bank ise 32 günlük vadeli mevduat hesaplarına yüzde 10,50 faiz oranı sağlayarak listeyi biraz daha geri çekiyor. Son olarak Ziraat Bankası ise yüzde 10 faiz oranı vermesiyle listeyi daha da geriletiyor.

VADELİ DÖVİZ HESABI FAİZ ORANLARI NELERDİR?

Vadeli döviz hesabı faiz oranları olarak Alternatif Bank yüzde 2,2 faiz oranı veriyor. Fibabanka ise dolar hesabı olanlara yüzde 2,25 faiz oranı sağlıyor. Odeobanka ve Vakıf Bank da vadeli dolar hesabı olan kişilere yüzde 2,25 ve yüzde 1,75 faiz oranı sağlayarak kazançları arttırıyor. Bunların yanında Burgan Bank da vadeli dolar hesabına yüzde 2,75 faiz oranı verebiliyor diyebiliriz.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER