Evlenenlere 20 Bin TL Hibe Destek Ödemesi! 100 Bin TL Sıfır Faizli İhtiyaç Kredisi Fırsatı!

Evlenenlere 20 Bin TL Hibe Destek Ödemesi! 100 Bin TL Sıfır Faizli İhtiyaç Kredisi Fırsatı!
YAYINLANMA TARİHİ: 28.07.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Evlenecek olan vatandaşlarımıza müjdeli haber nihayet geldi. 2020 yazınca evlenecek olan çiftlerimizin evlilik dönemlerinin daha rahat bir şekilde geçebilmesi, ekonomik ihtiyaçların rahat bir şekilde karşılanabilecek.

Evlenecek olan vatandaşlarımıza müjdeli haber nihayet geldi. 2020 yazınca evlenecek olan çiftlerimizin evlilik dönemlerinin daha rahat bir şekilde geçebilmesi, ekonomik ihtiyaçların rahat bir şekilde karşılanabilecek. Bu amaç ile başlatılan yardım programlarından bir tanesi olan hibe 20 bin TL kredi paketi ile beraber 100 bin TL sıfır faizli ihtiyaç kredisi için vatandaşlarımızın hızlı bir şekilde kamu bankalarına başvuru yapmaları gerekecek. Türkiye’de evlenecek olan çiftlerimizin ekonomik imkânsızlıkların farkında olan devletimizden gençlerimize müjdeli haber sonunda geldi. Türkiye’de Korona virüs salgını sonrasında 2 milyon kişi işsiz kaldı, işinden çıkartıldı. 1 milyona yakın kişi ise ücretsiz izine gönderildi ancak hala ekonomik zorluklar aynı şekilde devam ediyor. Bu kadar kişinin gelir kaynakları olan işlerinden çıkartılması ya da kovulması sebebi ile yaşanan olumsuzlukların önüne geçebilmek adına pek çok kişi için müjdeli haber verildi. Vatandaşlarımızın düğün gibi önemli masrafların olduğu bir ortamda yalnız bırakılmaması ve kaderlerine bırakılmaması amacı ile başlatılan bu yardım paketi ile beraber Korona virüs salgını sonrasında düğünlerin çok daha renkli olabileceği tartışılıyor.

Mağdur durumda olan vatandaşlarımızın hızlı ve kolay bir şekilde evlenebilmesi ve maddi imkânsızlıkların tamamının önüne geçebilmek amacı ile başlatılan yardım paketi sonrasında herkes rahat bir şekilde evlenecek. Evlilik bu dünyamızın en renkli olgularından bir tanesi olsa da Türkiye’de evlilik çok masraflı ve herkesin kolay bir şekilde gerçekleştirebileceği bir eylem değil. Özellikle dar gelirli ailelerin çocuklarını evlendirirken yapacakları masrafların tamamı sadece ailelerine ait olması üzerine devletimiz çeşitli yardım programları geliştirdi. Geliştirilen bu yardım paketleri ile beraber tüm vatandaşlarımızın rahat bir şekilde evlenebilmesi için geliştirilen yardım paketleri sayesinde herkes hemen evlenebilecek. Evlenecek olan vatandaşlarımıza verilecek olan yardımlardan sadece bir tanesi olan 20 bin TL hibe kredi ve diğeri olan 100 bin TL sıfır faizli konut kredisi ile beraber hem düğünler çok kolay bir şekilde gerçekleşmiş olacak hem de yeni evlenecek olan çiftlerimizin yeni evlerini satın alabilmeleri bir nebze daha kolay olacak.

HİBE KREDİ VE SIFIR FAİZLİ KREDİYE NASIL BAŞVURU YAPILACAK?


20 bin TL kredi paketi ile beraber 100 bin TL sıfır faizli ihtiyaç kredisi için vatandaşlarımızın hızlı bir şekilde kamu bankalarına başvuru yapmaları gerekecek. Türkiye’de evlenecek olan çiftlerimizin ekonomik imkânsızlıkların farkında olan devletimizden gençlerimize müjdeli haber sonunda geldi. Başvuru yapacak olan vatandaşlarımızın rahat bir şekilde evlilik yaşamı geçirebilmelerini sağlamak amacı ile başlatılan bu yardım paketleri sonucunda tüm vatandaşlarımızın evlilik süreci çok daha kolay bir şekilde geçecek. 20 bin TL hibe kredi paketi ve 100 bin TL sıfır faizli ihtiyaç kredisi ya da konut kredisi için vatandaşlarımızın kamu bankalarını ziyaret etmeleri gerekecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Başvuru için kişilerin resmi nikahının gerçekleşmiş olması gerekmektedir. Bu sayede evli vatandaşlarımızın düğünlerinden önce tüm ihtiyaçlarının giderilebilmesi için tüm şartlar sağlanmış olacak. Başvuru için en yakın kamu bankası şubesini ziyaret edebilirsiniz.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER