Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Uygun Faiz Oranları İle Kredi Fırsatı Sunuluyor!

Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Uygun Faiz Oranları İle Kredi Fırsatı Sunuluyor!

Birçok kişi günümüzde kendi evine sahip olabilmek için yıllarca para biriktiriyor. Ancak her yıl artan enflasyon değerlerine göre yükselen ev fiyatları bu para biriktirmeyi sürekli olarak daha da uzatıyor.

Birçok kişi günümüzde kendi evine sahip olabilmek için yıllarca para biriktiriyor. Ancak her yıl artan enflasyon değerlerine göre yükselen ev fiyatları bu para biriktirmeyi sürekli olarak daha da uzatıyor. Dolayısıyla mecburen bankaların sağladığı kredilere başvurmak durumunda kalan kişiler ise büyük borçların altına giriyor. Fakat geçtiğimiz günlerde açıklanan konut kredilerine bakılacak olursa korona virüs döneminde bile çok düşük faiz oranlarıyla konut kredisi alınabiliyor diyebiliriz. Normalden daha düşük faiz oranlarına sahip olan bu krediler sayesinde isteyen herkes ev sahibi olabiliyor.

240 aya kadar uzayan vade süreleriyle kredi veren bankalar ise kısa bir süre önce açıklandı. Bu bankalardan sırasıyla söz edecek olursak da Denizbank, Halkbank, Garanti Bankası, Şekerbank, QNB Finansbank, Yapı Kredi Bankası söylenebiliyor. 20 yıllık konut kredisi almak isteyen kişiler bu bankalara başvurarak çok daha düşük faiz oranlarına sahip olabiliyor. Böylelikle de ev sahibi olan kişilerin aylık olarak ödeyeceği tutar daha da düşüyor.

HALKBANK KONUT KREDİSİ DETAYLARI

Halkbank konut sahibi olmak isteyen kişiler için TOKİ ile işbirliğine girerek çeşitli konut kredisi avantajları yayımlandı. Bu krediler ise 2+1 ve 3+1 evler için alınabilerek 20 yıllık vade süresi dahilinde ödenebiliyor diyebiliriz. 2+1 daireler için 500 lira ve 3+1 daireler için de bin lira başvuru ücreti bulunuyor. Başvurusu onaylanan kişiler ise aylık çok düşük ücretler karşılığında istedikleri evlere kavuşabiliyorlar.

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ DETAYLARI


Ziraat Bankası konut sahibi olmak isteyen kişiler için çeşitli konut kredisi avantajları yayımlıyor. Bu kredi fırsatları içerisinde ise 20 yıllık vade süreleri bulunuyor. Yüzde 0,49 faiz oranından başlayan faiz oranlarıyla alınan krediler ise 240 ay ödenerek sonlanıyor. Örnek verilecek olursak 100 bin lira tutarında TOKİ Sosyal Konut Kredisi alan kişiler yüzde 0,49 faiz oranıyla ve 240 ay vade süresiyle krediyi alabiliyor. Kredinin ise aylık ödemesi 710 lira oluyor.

ŞEKERBANK 20 YILLIK KONUT KREDİSİ AVANTAJLARI

Şekerbank yaşanılan bu korona virüs salgını döneminde ev sahibi olmak isteyen kişiler için oldukça avantajlı kredi fırsatları sunuyor. Bu kredi fırsatları ise 20 yıllık ödemeler dahilinde veriliyor. Duruma göre 360 aya kadar uzayan kredi ödemeleri kredi tutarına göre değişen faiz oranlarından sağlanıyor. Bu noktada ise 100 bin lira kredi alacak olan kişilerin yüzde 2,15 faiz oranı ile kredi alabiliyor diyebiliriz. Bu kredi paketinde ise aylık ödemeler 2 bin 163 lira şeklinde gerçekleşiyor. 200 bin lira kredi tutarı alan kişiler ise yine aynı kredi faiz oranıyla birlikte krediye sahip olarak aylık 4 bin 326 lira ödeme yapıyor. 300 bin lira kredi tutarında da aylık ödemeler 6 bin 489 lira şeklinde oluyor. Son olarak ise 400 bin lira kredi tutarı alan kişilerin aylık 8 bin 652 lira ödeyeceğini söyleyebiliriz. Alınan konut kredilerinde ise çeşitli kredi masrafları tek seferlik alınarak kredi tutarından kesiliyor.

GARANTİ BANKASI KONUT KREDİSİ AVANTAJLARI

20 yıllık konut kredisi almak isteyen kişiler için Garanti Bankası oldukça avantajlı kredi olanakları sunuyor. 3 aydan başlayarak 240 aya kadar uzanan konu kredilerinde 500 bin liraya kadar kredi tutarı bulunuyor. Bu kredilerde ise yüzde 1,16 faiz oranı uygulanıyor. Hemen ev sahibi olmak isteyen kişilerin ise İnternet bankacılığı ile birlikte krediye başvuru yapması gerekiyor. Böylelikle anında kredi sahibi olunabiliyor.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR