Esnaflar İçin Son Dakika Gelişmeler TESK’den Geldi! Kredi Borcunuzu Yapılandırabilirsiniz!

Esnaflar İçin Son Dakika Gelişmeler TESK’den Geldi! Kredi Borcunuzu Yapılandırabilirsiniz!

Esnaf bireyler korona virüs ile mücadele dönemi içerisinde bir hayli sıkıntı çekmeye başlamasının ardından bankalardan esnaf kredisi çekmek için müracaatlarını gerçekleştirmeye başlamış bulunmaktadır.

Esnaf bireyler korona virüs ile mücadele dönemi içerisinde bir hayli sıkıntı çekmeye başlamasının ardından bankalardan esnaf kredisi çekmek için müracaatlarını gerçekleştirmeye başlamış bulunmaktadır. Milyonlarca vatandaşımız için sunulan bu fırsatlar dahilinde esnaf bireylere özel olarak tasarlanan ve alınan kararlar doğrultusunda TESK önemli açıklamalar da bulundu.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar konfederasyonu tarafından alınan kararlar doğrultusunda artık esnaflar ekonomik sıkıntı çekmeyecek. Kredi ya da kredi kartı borcu olan esnaf bireyler için sunulan olanaklar ile beraber büyük olanaklardan yararlanabilmeleri ön görülmektedir. Pek çok vatandaşımız için sunulan bu fırsatlar karşısında on binlerce vatandaşımız rahat bir nefes alabilecek.

Yapılan açıklamalar doğrultusunda Türkiye Esnaflar ve Sanatkarlar konfederasyonu tarafından önemli vurgulamalar gün yüzüne çıkmaktadır. Bu zorlu süreçten etkilenen esnaflar için birbirinden farklı olanakların sunulmaya başlamasının ardından on binlerce vatandaşımız bu fırsatları değerlendirmesi ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

Milyonlarca vatandaşımızı yakından ilgilendiren olağanüstü fırsatlar karşısında milyonlarca vatandaşımız bu fırsatlar karşısında dikkatleri üzerine çekmektedir. Pek çok vatandaşımız için sunulan bu fırsat dahilinde kredi yapılandırma olanağının sunulmaya başlandığına dair müjdeli haber sonunda bekleyen pek çok esnaf vatandaşımız için geldi.

TESK’DEN MÜJDELİ HABER GELDİ! HEMEN BORÇLARINIZI YAPILANDIRIN!

Esnaf vatandaşlarımız için Türkiye Esnaflar ve Sanatkarlar konfederasyonunun önemli vurgulamalar yapılması ile beraber dikkatleri üzerine çekmektedir. Pek çok vatandaşımızı yakından ilgilendiren bu önemli fırsatlar dahilinde TESK önemli açıklamaların ardından vatandaşlarımızın yanında olmayı başardı. Korona virüs ile mücadele döneminde ekonomik açıdan sıkıntı içerisinde olan vatandaşlarımız için TESK tarafından şu açıklamalar yapılmıştır;

"FYY Çerçeve Anlaşması (Küçük Ölçekli Uygulama) kapsamında TESK üyelerini kapsayacak şekilde anlaşmayı imzalayan alacaklı kuruluşlara, ilgili başvurulardan yapılandırma tutarı azami 100 bin liraya kadar olan esnaf ve sanatkar borçlarının, azami 24 ay vadeli olmak kaydıyla yeniden yapılandırılmasında maktu komisyon alınmaması, sadece yapılandırma tutarının azami yüzde 1'ine kadar komisyonun tahsil edilmesi, bu anlaşmayı imzalayan kuruluşların faydalanması kararı alındı.


Bu anlaşmayla esnaf ve sanatkarlarımıza 23 banka ve 30 finans kuruluş ile 100 bin liraya kadar olan ticari borçlarını yeniden yapılandırılması imkanı sağlandı." ifadelerinin yer aldığı açıklamada, yapılandırma koşullarının ise ana hatlarıyla FYY Çerçeve Anlaşması'nda (Küçük Ölçekli Uygulama) yer aldığı kaydedildi.

ESNAFLARI YAKINDAN İLGİLENDİREN SON DAKİKA GELİŞMELER!

Esnaf vatandaşlarımız için sunulan bu fırsatlar karşısında on binlerce vatandaşımız için olağanüstü fırsatlar sunulmaya devam etmektedir. Pek çok vatandaşımız için oluşturulan bu olanaklar sayesinde artık borçlarını ödemekte güçlük çeken esnaflar borçlarını yapılandırabilecek.

Banka şubelerine başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesi doğrultusunda borçlarını istediği vade fırsatları ile erteletme ya da yapılandırma hakkına sahip olabilmektedir. Vatandaşlarımız bu fırsatlardan yararlanabilmek için aynı zamanda müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek de yapılandırma fırsatlarını değerlendirme hakkına sahip olabilecek.

BANKALAR AÇIKLADI! İŞTE AYRINTILAR…

Yapılandırma yapılan tutarın yüzde 1'i oranında banka yapılandırma ücreti talep edilebilecek. Yapılandırılan tutarın en az yüzde 10’unun ödenmesi ve taksitlerin ödeme süresinin geciktirilmemesi koşuluyla kalan tutar için bir kez daha ödeme planı revize edilebilecek ancak toplam yapılandırma rakamı 72 ay sınırını aşmayacak. 

Borç yapılandırma başvurusu bankaya da ya finans kuruluşuna yapılacak. Yapılandırma kapsamında başvuru yapılabilmesi adına borcun icra taahhüdüne bağlanmamış olması şartı aranmaktadır. 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR