Esnafa Müjdeli Haber Geldi! Faizsiz Veya Düşük Faizli Kredi Desteği Geldi!

Esnafa Müjdeli Haber Geldi! Faizsiz Veya Düşük Faizli Kredi Desteği Geldi!

Son zamanlarda pek çok kişiyi etkileyen ekonomik sorunlar esnafı da büyük oranda etkiledi. Bu nedenle esnaf da devletten kredi desteği bekliyordu.

Son zamanlarda pek çok kişiyi etkileyen ekonomik sorunlar esnafı da büyük oranda etkiledi. Bu nedenle esnaf da devletten kredi desteği bekliyordu. Faizsiz veya düşük faizli kredi desteği sonunda devletten geldi. Son zamanlarda Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan yeni açıklamalarda bulundu.

Doğal afetler nedeniyle ekonomik anlamda zarar gören illerdeki esnaflar için de gerekli destekler sağlanmaya devam ediliyor. Bu illerin arasında ise Adıyaman, Elazığ, Malatya, Giresun ve İzmir gibi iller yer alıyor. Esnafa sağlana kredi destekleri ve hibeler yapılmaya devam ediliyor.

Esnaflar için müjdeli haber sonunda geldi. Faizsiz veya düşük kredi desteği almak isteyen kişilerin TESKOMB üzerinden Halkbank’dan bu desteği alınabileceği duyuruldu. Bu sayede esnafa zor zamanlarının daha kolay geçirilmesi için önemli bir kredi desteği imkanı sunuldu. Bu sayede iş anlamında ve ekonomik anlamda zor zamanlar yaşayan kişiler için ekonomik destekler sağlanmaya başlandı.

ESNAFA KREDİ DESTEĞİ GELDİ!

Korona virüs nedeniyle esnaf çok zor zamanlar geçirmeye başlamıştı. Devletten beklenen kredi desteği geldi. Son yapılan açıklamalara göre kişisel olarak zorunlu olarak ödenmesi gereken giderlerin hesaplanarak hibe verilmesi kararlaştırıldı. Kira, elektrik, su ve doğal gaz gibi kişisel ihtiyaçların hesaplanarak maddi anlamda destek sağlanmasına karar verildi. Aynı zamanda bu konuyla ilgili son yapılan açıklamalarda Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan şu şekilde bir açıklama yaptı;


“TOBB, Oda, Borsa mevduatlarının ilgili bankalara yatırılması suretiyle oluşturulan kaynaktan tacirlerimizin düşük faizli kredi kullanmalarına imkan sağlanmış olup bugüne kadar 50 bin firmaya 3 milyar lira Nefes Kredisi kullandırma imkanı gelmiştir. KOOP-DES kapsamında 133 kooperatifin 143 projesine, bütçe tutarı 18 milyon 128 bin 870 lira olan projelere Bakanlığımızca 13 milyon 648 bin 399 lira hibe desteği verilmiştir.” Şeklinde son yapılan açıklaması olarak yer aldı.

ESNAFLAR İÇİN YENİ DÜZENLEME MÜJDESİ GELDİ!

Son dönemlerde ülkemizde ve dünyada yaşanan korona virüs nedeniyle pek çok kişi ekonomik anlamda zor zamanlar yaşadı. Pandemi sürecinde dükkânların ve işletmelerin kapatılması nedeniyle hem işverenler hem de çalışanlar işsizlik ile baş etmek zorunda kaldı. Esnaflar da bu durumdan en çok etkilenen kişiler arasında yer aldı. Bu nedenle devletten esnafların zor dönemlerinde yardımlarına koşacak bazı hibeler verildi. Aynı zamanda bu konularla ilgili gelecek zamanlarda da düzenlemeler yapılacağı ve yeni kararlar alınacağı da açıklandı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan bu konuyla ilgili de “Bununla ilgili neler yapabiliriz?' değerlendirmesi yapıyoruz. Kamu kaynakları dışında Bakanlık olarak global firmalarla iletişime geçtik, onların sosyal sorumluluk projeleri kapsamında çalışmamız var.” Şeklinde açıklama yapıldı. İlerleyen dönemlerde esnaflar için nasıl yenilikler yapılacağı ve düzenlemelerin hangi alanda yapılacağı hakkında diğer haberlerimizde de yer vereceğiz.

TİCARET BAKANINDAN YENİ AÇIKLAMALAR GELDİ!

Son zamanlarda ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle pek çok kişi devletten destek bekliyordu. Yapılan son açıklamalarda bu desteklerin devamının da geleceği açıklandı. İlan edilen pandemi sürecinde işinden olan esnaflar için gelen destekler esnaf için müjdeli bir haber olarak verildi.

Aynı zamanda esnafların dükkanlarının kapanmış olması ve ekonomik anlamda gelirleri yokken giderlerinin olması durumu ekonomik olarak destek sağlanmasına neden oldu. Günlük olarak ihtiyaçların karşılanması için belirli miktarda hibelerin belirlenmiş olması hazine ve maliye bakanı tarafından hibe edilen miktarında her geçen gün arttığını belirtti. Bu nedenle ülkemizde ihtiyaç sahibi kişiler için de çalışmalar da devam ediyor.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR