Esnafa, Faizsiz Esnaf Kefalet Kredisi Halkbank’tan Geldi! Hemen Başvuru Yapın!

Esnafa, Faizsiz Esnaf Kefalet Kredisi Halkbank’tan Geldi! Hemen Başvuru Yapın!

Esnaf kefalet kredisi nasıl alınır? Kimler esnaf kefalet kredisi başvurusu yapabilir? gibi sorular soran vatandaşlarımıza özel olarak hazırladığımız bu haberimiz ile beraber çok rahat bir şekilde esnaf kefalet kredisi başvurusu yapabileceksiniz.

Koronavirüs gündeminde esnafımıza destek olabilmek adına Esnaf Kefalet Kredisi verilmektedir. Esnaf kefalet kredisi nasıl alınır? Kimler esnaf kefalet kredisi başvurusu yapabilir? gibi sorular soran vatandaşlarımıza özel olarak hazırladığımız bu haberimiz ile beraber çok rahat bir şekilde esnaf kefalet kredisi başvurusu yapabileceksiniz. 2020 yılında esnaf kefalet kredisi faiz oranları oldukça düşüktür. Esnaf kefalet kredisi faiz oranları şu an yüzde 0 oranlarındadır. Ancak her esnafa esnaf kefalet kredisi verilmemektedir. Özellikle çeşitli esnafların esnaf kefalet kredisi başvuru şartları karşılaması gerekmektedir.
Esnaflarımıza Korona virüs gibi ekonominin yıkıldığı günlerde yardım yapılması gerekiyor. Başta küçük esnaf ile başlayan Esnaf Kefalet Kredisi, tüm küçük işletmelere KOSGEB tarafından verilmektedir. Bu krediyi alabilmek için başvuruyu KOSGEB ile bağlantınız olsa da esnaf kefalet kredisi Halkbank’tan verilmektedir. Esnaf kefalet kredisi, Türkiye’nin en düşük kredi faiz oranlarını sunabilen kredi modelidir.

ESNAF KEFALET KREDİSİ İÇİN KEFİL GEREKİR Mİ?

Esnaf kefalet kredisi alabilmek için öncelikle tüm istenen şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Esnaf kefalet kredisi başvurusu yapabilmek için öncelikle Esnaf ve Sanatkârlar Odası’na kayıtlı olmanız gerekiyor. Aynı zamanda Kooperatif üyeliğinizin de 6 ay boyunca aktif olması çok önemli. Esnaf ve Kefalet kredisi başvurusu yaparken mutlaka ipotek ya da kefil göstermek zorundasınız. Aksi takdirde esnaf kefalet kredisi başvurusu reddedilecektir. Bu kredi için genellikle iki adet kefil gerekmektedir, ancak düşük meblağlı kredi başvuruları için nadiren de olsa kefil istenmez. Bu nedenle eğer yüksek meblağ esnaf kefalet kredisi başvurusu yapacaksanız mutlaka en az bir adet kefil götürmek zorundasınız.


ESNAF KEFALET KREDİSİ NASIL ALINIR?

Esnaf kefalet kredisi başvurusu yapabilmek için Esnaf Kefalet Kooperatifi üyeliğiniz olması gerekir. Aynı zamanda Esnaf Kefalet Kooperatifi üyeliğinizin son 6 aylık döneminin aktif olması gerekmektedir. Kooperatife üye olan kişilerin mutlaka son altı aylık döneminin aktif olması gerekiyor. Yoksa Esnaf Kefalet Kredisi başvurusu kabul edilmeyecektir. Esnaf Kefalet Kooperatifi üyesi olan tüm küçük esnaflar bu esnaf kefalet kredisinden faydalanabilmektedir. 2020 yılında tüm esnafların kullanabilmesi ve ülke ekonomisine can katılabilmesi için 1,3 milyar TL’lik fon sağlanmıştır. Bu bütçe kapsamında her başvuru yapan esnaf, esnaf kefalet kredisi alamasa da çoğu esnaf 25 bin TL’ye kadar olan kredi başvurularında yüzde 0 kredi faiz oranları ile kredi kullanabilecektir. Verilen bu bütçe hem ülke ekonomisine hem esnafa can suyu olacak hem de vatandaşlarımızın daha sağlıklı hizmet alabilmesini sağlayacaktır.

ESNAF KEFALET KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Esnaf kefalet kredisi başvuru şartları, ilk aşamada şu şekildedir:
  • Esnaf ve Sanatkarlar Odası sicilinin temiz olması
  • Esnaf Kefalet Kooperatifi üyeliği olması
  • Esnaf Kefalet Kooperatifi üyeliğinin son 6 aylık bölümünün aktif olması
  • Esnaf kefalet kredisinin sadece esnaflara özel olduğu için başvuru yapanların esnaf olması (Şahsi başvurular anında iptal ediliyor)
  • Son 5 yıl içerisinde herhangi bir KOSGEB ödemesi almamış olması gerekmektedir.
Eğer yukarıdaki tüm şartları karşılayabiliyorsanız BURAYA TIKLAYARAK esnaf kefalet kredisi başvurusu yapabilirsiniz.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER