Esnaf İçin Müjdeli Haber TESK’den Geldi! Kredi Borcunuzu Hemen Yapılandırın!

Esnaf İçin Müjdeli Haber TESK’den Geldi! Kredi Borcunuzu Hemen Yapılandırın!

Pandemi sürecinde özellikle esnaflar bir hayli ekonomik açıdan sıkıntı içerisine girmiş olsa da hem devlet hem de devletin alt birimleri tarafından önemli destekler sürdürülmeye devam etmektedir

Pandemi sürecinde özellikle esnaflar bir hayli ekonomik açıdan sıkıntı içerisine girmiş olsa da hem devlet hem de devletin alt birimleri tarafından önemli destekler sürdürülmeye devam etmektedir. On binlerce vatandaşımızın büyük fırsatlardan yararlanabilmesi için büyük olanaklar sunulmaya devam etmektedir. Milyonlarca vatandaşımız için sunulan olanaklar sayesinde bu zorlu süreç içerisinde destek yapılmaya devam etmektedir. Pek çok vatandaşımız için sunulan büyük olanaklar sunulmasının ardından vatandaşlarımız bu fırsatları sunmaya başlamış bulunmaktadır. Böylelikle esnaflar bir hayli sıkıntı içerisine girmesinin ardından müjdeli haber sonunda geldi. Bu zorlu süreç içerisinde kredi çekerek dükkan ya da işletmelerini ayakta tutmaya çalışan esnaflar kredi borçlarını ödeyemedikleri durumda bu zorlu süreç içerisinde yapılandırma hakkına sahip olabilmektedir.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu tarafından önemli açıklamalar yapılması ile beraber on binlerce esnaf vatandaşımız için son dakika gelişmeler gündemimizde ki yerini almaktadır. On binlerce vatandaşımız için sunulan bu fırsatlar karşısında finansal açıdan rahat bir nefes alabilmeleri için yeniden yapılandırma olanağı sunulabileceği açıklanmıştır. Yapılan açıklamalar ile beraber TESK üyelerini kapsayan alınan kararlar doğrultusunda esnaf ve sanatkarlar için 100 bin TL’ye varan borçlar için yapılandırma olanakları sunulmaya devam edecektir. Ancak bu fırsatlardan yararlanabilecektir. Milyonlarca vatandaşımızı yakından ilgilendiren olanaklar sonrasında dikkatleri üzerine çekmesi ile beraber vatandaşlarımız bu fırsatları değerlendirme hakkına sahip olabilecektir.

KREDİ BORÇLARINIZI HEMEN YAPILANDIRIN!

Korona virüs ülkemizde bir hayli sıkıntıyı beraberinde getirmesi ile birlikte dikkatleri üzerine çekerek ön plana çıkmaktadır. Milyonlarca vatandaşımız için sunulan bu fırsatlar ile beraber kredi kartı borcu olan bireyler dikkatleri üzerine çekerek vatandaşlarımız bu olanakları yerine getirebilecektir. Milyonlarca vatandaşımız için sunulan bu fırsatlar karşısında vatandaşlarımız bu borçları değerlendirebilmek için başvuru işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Halk bankası vasıtası ile esnaf kredisi çeken vatandaşlarımız borçlarını bu zorlu süreç içerisinde ödemekte güçlük çekiyor ise bu durum da hemen başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek kolay ödeme seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.


TESK’DEN ESNAFLARA MÜJDELİ HABER SONUNDA GELDİ!

Yapılan son dakika gelişmeler doğrultusunda on binlerce vatandaşımız büyük fırsatları değerlendirebilmek için gün yüzüne çıkabilmektedir. Milyonlarca vatandaşımız bu fırsatlardan yararlanabilmesi için 100 bin TL’ye varan borcu olan bireyler 24 ay vadeli olmak şartı kapsamında borçlarını yapılandırma olanağına sahip olabileceklerdir. Vatandaşlarımız için sunulan bu olanaklar karşısında vatandaşlarımız büyük fırsatlardan yararlanabilecek ve bu zorlu süreç içerisinde rahat bir nefes alabileceklerdir. TESK tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda;

"FYY Çerçeve Anlaşması (Küçük Ölçekli Uygulama) kapsamında TESK üyelerini kapsayacak şekilde anlaşmayı imzalayan alacaklı kuruluşlara, ilgili başvurulardan yapılandırma tutarı azami 100 bin liraya kadar olan esnaf ve sanatkar borçlarının, azami 24 ay vadeli olmak kaydıyla yeniden yapılandırılmasında maktu komisyon alınmaması, sadece yapılandırma tutarının azami yüzde 1'ine kadar komisyonun tahsil edilmesi, bu anlaşmayı imzalayan kuruluşların faydalanması kararı alındı.

Bu anlaşmayla esnaf ve sanatkarlarımıza 23 banka ve 30 finans kuruluş ile 100 bin liraya kadar olan ticari borçlarını yeniden yapılandırılması imkanı sağlandı." İfadelerin kullanılması üzerinde pek çok vatandaşımız için beklenen müjdeli haber sonunda geldi. Bu kapsam doğrultusunda yapılandırma olanakları ana hat kapsamında FYY Çerçeve anlaşmalarında yer almasıyla beraber kayıt işlemleri gerçekleştirilmiştir.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR