Eşi Cezaevinde Olanlara Maddi Yardım Yapılıyor!

Eşi Cezaevinde Olanlara Maddi Yardım Yapılıyor!

Son zamanlarda gündemimizde bulunan mahkûm yakınlarına yapılacak olan destek ve yardımdan nasıl faydalanılacağı pek çok vatandaşımız tarafından merak edilmesiyle birlikte araştırılmaya devam etmektedir

Son zamanlarda gündemimizde bulunan mahkûm yakınlarına yapılacak olan destek ve yardımdan nasıl faydalanılacağı pek çok vatandaşımız tarafından merak edilmesiyle birlikte araştırılmaya devam etmektedir. Korona virüs salgın hastalığı sebebiyle korona virüsler mücadele kapsamı doğrultusunda mahkûm yakınları için maddi yardım yapılma kararı alındı. Böylelikle korona virüs ile mücadele dönemi içerisinde yapılan yardım destekleri halen devam ediyor. Bu doğrultu da mahkûm yakınları için yapılan maddi yardım şartları günümüzde pek çok kişi tarafından araştırılıyor. İşte detaylar…

Ceza ve Tevkif Evleri Genel müdürlüğü tarafından yapılan açıklama doğrultusunda 375 adet cezaevi bulunduğu açıklanmıştır. Bu doğrultu da ceza evlerinde kalan mahkûmların yakınlarının bir şekilde korunması gerektiğine dair ‘’İnfaz Paketi’’ talebinde bulunulması ile TBMM’ye sunuldu. Bu paketin olumlu sonuçlanması doğrultusunda mahkûm yakınları için maddi yardım yapılması bekleniyor.

MAHKÛM YAKINLARI İÇİN MÜJDELİ HABER! DEVLETTEN KORONAVİRÜS DESTEĞİ!


Son zamanların en çok araştırılan konular arasında İnfaz Paketi Bulunmaktadır. Bu paket doğrultusunda mahkûm yakınları için yapılacak olan korna yardım desteği ön plana çıkmış bulunmaktadır. Günümüzde pek çok vatandaşlarımız mahkûm yakınlarının da bu zorlu süreç içerisinde sosyal yardımlardan yararlanıp yararlanmayacağını merak içerisinde araştırıyor. Korona virüs salgın hastalığı sebebiyle Ekonomik istikrar paketleri kapsamı doğrultusunda öncelikle 2 faz doğrultusunda ihtiyaç sahiplerine sosyal yardım yapıldı.
Şuan 3. Faz sosyal yardım ödemelerinin gerçekleşmesinin ardından 4. Faz sosyal yardımlarının olup olmayacağını ve olursa kimlerin bu sefer 1000 TL yardımdan faydalanabileceği merak edilerek araştırılmaktadır. İnfaz paketi ile birlikte virüs sağını ile karşı karşıya kalan cezaevlerinde ki doluluk oranının azaltılması doğrultusunda 130 bin kişinin serbest bırakılacağı bildirildi. Ancak serbest kalan kişilerin düzenli bir geliri olmadığı mahkûm yakınları için sosyal yardım yapılıp yapılmayacağı merak içerisinde araştırılıyor.

İNFAZ PAKETİ AÇIKLAMASI SON DAKİKA!

Korona virüs salgın hastalığı ile mücadele döneminin sürmesiyle birlikte ortaya atılan paketler arasında infaz paketi de gündemimizde yerini aldı. Bu kapsam doğrultusunda gerekli görüşmeler yapılarak doğru kararlar alınması gerektiği vurgulandı. Bu paket ile birlikte kapsam dışında kalan suçlar ile birlikte ceza infaz sürelerinin yarı yarıya düşürülmesi ön görülmektedir. Böylelikle cezaevlerinde geçirilmesi gereken sürelerin beşte biri denetimli olarak serbest bırakılması bekleniyor.
İnfaz paketinin olumlu sonuçlanması beklenmesi ile birlikte merak edilen konular arasında salınacak olan 130 bin kişinin yakınları için maddi desteğin sağlanacak mı sağlanmayacak mı? Merak içerisinde araştırılmaktadır. Yapılan görüşmeler sonucunda 130 mahkûm serbest bırakılmaları doğrultusunda 2 ay boyunca cezalarında kalan sürelerini evde geçirmeleri sağlanacaktır. Bu mahkûmlar 2 ay sürenin ardından cezaevlerine geri dönerek kalan sürelerini tamamlama fırsatını bulabileceklerdir. Ancak bu süre içerisinde maddi destek alıp alamayacağı merak etmektedir.
Mahkûm yakınları için sunulan maddi destek infaz teklifi sonrasında merak edilerek araştırılmaya devam etmektedir. Bu konu ile alakalı olarak mahkûm ve hükümlü olan kişilerin yakınlarına düzenli ödeme yapıldığı bildirilmiştir. Mahkûm yakınları için Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı tarafından 2 ayda bir olmak üzere sosyal yardım yapılmaktadır. Böylelikle ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar için 550 TL olarak sosyal yardım destek paketleri bulunuyor. 1000 TL sosyal yardımında mahkûm yakınlarına yapılıp yapılmayacağı merak içerisinde bekleniyor.
 
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER