En Uygun Konut Kredisi Ödeme Planı! Son Dakika Faiz Yükselten Bankalar! Güncel Konut Kredi Faizleri!

En Uygun Konut Kredisi Ödeme Planı! Son Dakika Faiz Yükselten Bankalar! Güncel Konut Kredi Faizleri!

Bankaların kredi faiz oranları düşecek mi? Yükselecek mi? Konut kredileri yükseldi mi? Bankaların güncel konut kredisi faiz oranları nedir? En uygun konut kredisi imkanı sağlayan banka hangisidir? Kamu bankaları konut kredisi faiz oranları nedir?

Konut kredisi oranlarında değişiklikler yapıldı. Yapılan bu değişiklikler kapsamında bankalar kredi faiz oranlarında güncelleme yaptı. Kamu bankaları tarafından tarihi oranlarda devreye alınan konut kredisi faiz oranları yaşanan rekor kullanımın ardından oranlarda değişiklikler yapıldı. Kamu bankaları konut kredisi faiz oranlarını yüksellti.

Bununla beraber konut kredisi almayı düşünen vatandaş tarafından konut kredilerinin güncel durumu araştırılmaya devam ediyor. Vatandaş tarafından en uygun faiz oranları araştırılmaya devam ediyor. En çok tercih edilen bankalar da araştırılmaya devam etmektedir.

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI NE KADAR?

Ziraat Bankası tarafından banka müşterilerine konut kredisi ile tüm müşterilerine konut kredisi kullanma imkanı sağlanmaktadır. Bu kredi dışında maaşını Ziraat Bankasından alan müşterilerine 2 farklı kredi daha sunmaktadır. Bu krediler Çalışanın artısı ve Emeklinin artısı kredi imkanlarıda vatandaşın hizmetine sunulmuştur.

ZİRAAT BANKASI SIFIR EV ALIMLARINDA KONUT KREDİSİ

Ziraat Bankası tarafından müşterilerinin sıfır ev alımları için 120 ve 180 ay vade ile konut kredisi imkanı sunulmaktadır.

Ziraat Bankası ayrıca 120 ay vadeli sıfır ev alımları için %0.99 faiz oranı uygulamaktadır. Krediyi 180 ay vade seçeneği ile ödeme yapılmak istediğinde faiz oranı %1.05 olmaktadır.

ZİRAAT BANKASI 2. EL EV ALIMLARINDA KONUT KREDİSİ

Ziraat Bankası'ndan konut kredisi alımında, ikinci el ev kredisi almayı düşünen, vatandaşlar için de 10 yıllık ve 15 yıllık ödeme planları ile konut kredisi imkanı sağlanmaktadır. Ziraat Bankası 10 yıl vadeli olarak ikinci el ev alımlarında %1.05, 15 yıl vadeli ikinci el ev alımlarında ise  %1.09 faiz uygulamaktadır.

VAKIFBANK SARI PANJUR KONUT KREDİSİ NEDİR?

Vakıfbank tarafından Sarıpanjur Konut Kredisi kampanyası sunulmaktadır. Vakıfbank tarafından, müşterilerin sıfır veya ikinci el konut alımları için, kredi imkanı sunulmaktadır.

Vakıfbank'dan konut kredisi almayı düşünenler için, sıfır ev almayı düşünen, vatandaşlar için vade farkı olmadan 0.99 faiz oranı uygulanarak kredi sunulmaktadır. Eğer müşteriler ikinci el bir ev almayı düşünüyorlar ise Vakıfbank %1.05 faiz oranı uygulamaktadır. Vakıfbank konut kredisinde en uzun vade imkanı 120 ay olarak belirlemiştir.

BANKALARIN GÜNCEL KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI NELERDİR?

Konut alırken en önemli kriterlerden biri nakitinizin olmasıdır. Vatandaş Kredi çekerek ev sahibi olmak istediğinde, yeni tip korona virüs döneminde verilen en uygun faizli konut kredisi kampanyalarından yararlanmak istiyor ve güncel banka faiz oranlarını araştırıyor.

Kamu bankaları tarafından verilen en uygun faizli konut kredisi kampanyaları ise en çok tercih edilen krediler arasında yer almıştır. Bankaların güncel konut kredisi faiz oranları aşağıdaki gibidir;

QNB FİNANSBANK GÜNCEL FAİZ ORANI

QNB Finansbank konut kredisi faiz oranı %1.49'dur.

ŞEKERBANK GÜNCEL FAİZ ORANI

Şekerbank konut kredisi faiz oranı %1.64'tür.

İŞ BANKASI GÜNCEL FAİZ ORANI

İş Bankası ev kredisi hayat sigortalı faiz oranı %1.15'tir.


TEB GÜNCEL FAİZ ORANI

TEB konut kredisi faiz oranı %1.29

BURGAN BANK GÜNCEL FAİZ ORANI

Burgan Bank konut kredisi faiz oranı %1.30

YAPI KREDİ GÜNCEL FAİZ ORANI

Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranı %1.35

ANADOLU BANK GÜNCEL FAİZ ORANI

Anadolubank konut kredisi faiz oranı %1.17

AKBANK GÜNCEL FAİZ ORANI

Akbank konut kredisi faiz oranı %1.19

FİBABANKA GÜNCEL FAİZ ORANI

Fibabanka konut kredisi faiz oranı %1.20

İNG BANK GÜNCEL FAİZ ORANI

ING Bank takvim.com.tr konut kredisi faiz oranı %1.24

DENİZBANK GÜNCEL FAİZ ORANI

Denizbank konut kredisi faiz oranı %1.24

GARANTİ BANKASI GÜNCEL FAİZ ORANI

Garanti Bankası konut kredisi faiz oranı %1.29

ODEABANK GÜNCEL FAİZ ORANI

Odeabank konut kredisi faiz oranı %1.29

KREDİ FAİZ ORANLARI DÜŞECEK Mİ? YÜKSELECEK Mİ?

Enflasyon oranlarında anlamlı bir düşüş gürülene kadar, ayrıca dolar kuru ile altın fiyatlarında yaşanan yükselişin yerini makul bir seviyede görüp tutulana kadar yakın bir tarihte kredi faiz indirimi beklenmemektedir. Kredi faiz oranlarında yaşananyükselişin ise Eylül ayında hızlanarak devam edebileceği görüşü ifade edilmektedir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER