En Uygun Konut Kredisi Hangi Bankada? En Düşük Faizli Konut Kredisini Hangi Banka Veriyor?

En Uygun Konut Kredisi Hangi Bankada? En Düşük Faizli Konut Kredisini Hangi Banka Veriyor?

Konut sahibi olmak isteyen bireyler her ne kadar belli bir miktar birikim sahibi olsa da bankalar üzerinden belli bir miktar kredi fırsatlarından yararlanarak daha iyi ev almak istemektedir.

Günümüzde son zamanlar da tarihin en düşük faiz oranına sahip kredi fırsatlarının sona ermesinin ardından pek çok vatandaşımız en uygun konut kredi fırsatı sunan bankalar hangileridir? Sorusu ile gündemimizde ki yerini almaktadır. Konut sahibi olmak isteyen bireyler her ne kadar belli bir miktar birikim sahibi olsa da bankalar üzerinden belli bir miktar kredi fırsatlarından yararlanarak daha iyi ev almak istemektedir. Böylelikle kredi faiz oranları pek çok vatandaşımız tarafından araştırılan önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Konut kredi faiz oranları her geçen gün her banka üzerinden farklılık göstermesinin ardından vatandaşlarımız uygun konut kredi fırsatı sunan bankaları araştırmaya başlamaktadır. İşte konuya dair ayrıntılar…

Son zamanların en çok dikkatini çeken kredi kampanyaları arasında 2 yıl geri ödemesiz 180 ay vade imkanlı kredi olanakları bulunmaktadır. Konut kredi faiz oranları güncellenmesiyle beraber konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için tekrardan uygun faiz oranları ile birbirinden farklı kredi fırsatları sunulmaya devam etmektedir. Özellikle korona virüs salgın hastalığı ülkemizde etkilerini sürdürmesi sebebiyle bu zorlu süreç içerisinde vatandaşlarımıza bankalar tarafından kredi ile destek olunmaktadır. Bazı haberlere göre düşük faiz oranlı kredilerin yanı sıra 15 yıl vade imkanı ve 24 ay ertelemeli kredi fırsatları sunulmaya başladığı açıklanmıştır. Özellikle Ankara, İzmir ve İstanbul gibi büyük şehirlerden ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için sunulan kredi fırsatları bankalar tarafından verilen kredi limiti 750 bin TL olarak belirlenmesi ile vatandaşlarımıza destek olunmaktadır.

UYGUN FAİZ ORANLARI İLE KREDİ FIRSATI SUNAN BANKALAR AÇIKLANDI!
  • Hayallerini Erteleme Türkiye Kampanyası 36-180 Ay 10.000-1.000.000 TL Yüzde 0.69
  • Kredi Tutarı Üzerinden Yüzde 0.5 24 Ay
  • 2.000.000 TL Yüzde 0.74
  • 2.000.001 TL ve üzeri Yüzde 0.94
Kredi, 24 ay taksit ödemesiz 156 ay taksit ödemeli toplam 180 ay azami vadeli olabiliyor. Böylelikle düşük faiz oranları ve kolay ödeme seçenekleri ile müşterilerinin rahatlığını isteyen bankalar birbirinden farklı faiz oranları ile karşımıza çıkmaktadır. Bankalar üzerinden 100 bin TL’lik kredi tutarı üzerinden yaklaşık yüzde 0,5 kredi tahsis ücret kesintisi yapılması ile beraber maliyetleri ortaya çıkmaktadır.


YÜZDE 0,84 UYGUN FAİZ ORANLI KONUT KREDİ BAŞVURU ŞARTLARI BELİRLENDİ!
  • Kredi başvurusu için kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmekte,
  • Kredi tutarının yüzde 10'u peşinat olarak verilmeli,
  • Kredi kullanılacak konutun sıfır olması gerekmektedir,
  • Kredi çekecek kişinin bankalarda adli bir dosyasının bulunmaması gerekir, 
  • Kredi talebi minimum ve orta seviyede olmalıdır.
Gibi önemli unsurlar belirlenmesi ile birlikte bu şartlara uyum sağlayan bireyler konut kredi fırsatlarından yararlanma fırsatını elde edebilmektedir. Yüzde 0,84 faiz oranlı kredi fırsatı sunan bankalar tarafından belirlenen bu şartlar ile birlikte pek çok vatandaşımız için müjdeli haber geldi. Uygun faiz oranlı ve kolay ödeme seçenekleri ile kredi olanaklarından yararlanma fırsatını bulabilirsiniz.

YÜZDE 0,84 FAİZLİ KONUT KREDİ BAŞVURU İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

Kamu Bankaları arasında bulunan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank üzerinden yüzde 0,84 faiz oranlı kredi fırsatlarından yararlanmak isteyen vatandaşlarımız öncelikle resmi internet web adresi ya da mobil şube üzerinden ön başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Bankalar tarafından gerekli incelemelerin yapılması ile birlikte başvurunun değerlendirme sonucuna göre gerekli olan evrakları bankaya bizzat teslim etmeniz gerekmektedir. Ön başvuru yapmadan, üzerinde TC Kimlik numarasının bulunduğu Belge (Kimlik veya ehliyet) ile en yakın banka şubelerine gidip kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. 
 
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR