Emekliye Faizsiz 60 Ay Vadeli Kredi Fırsatı! 20 Bin-30 Bin- 50 Bin- 70 Bin Kredi Nasıl Alınır?

Emekliye Faizsiz 60 Ay Vadeli Kredi Fırsatı! 20 Bin-30 Bin- 50 Bin- 70 Bin Kredi Nasıl Alınır?
YAYINLANMA TARİHİ: 29.06.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

PTT'den emekli kredisi nasıl alınır? Emekliye faizsiz kredi var mı? Emekliye 10 maaş faizsiz kredi imkanı sağlanacak mı? Emeklilik kredisi şartları nelerdir? Emekliye kredi veren bankalar hangileridir?

Destekler devam ederken emekli vatandaş için çok önceden söylenmiş fakat henüz ne olduğu belli olmayan bir vaatte bulunmaktadır. Daha önceden emekliye maaş avansı ve 10 maaş faizsiz kredi desteği açıklamaları yapılmıştı.

Bu kapsamda emekliye 10 maaş faizsiz kredi desteği verilmesi daha önceden olduğu gibi gündeme yeniden gelmektedir. Bununla beraber özellikle kendi emekli müşterilerine daha önemli avantajlar sunan emeklilere faizsiz kredi imkanı sağlayan bankalar da bulunmaktadır.

EMEKLİLER İÇİN FAİZSİZ KREDİ İMKANI VAR MI?

Emekli vatandaşa faizsiz kredi verileceğine dair açıklamalar gelmesinin ardından emekli vatandaş bu verilen vaadin ne zaman gerçekleşeceğine dair araştırmalarını sürdürüyor. Son dönemde salgınla beraber bir çok destek paketi finasman sağlanırken emeklilere yapılan vaatler ilgili henüz bir gelişme yaşanmadı net bir açıklama gelmedi.

Yapılan ilk açıklamalara bakıldığında emekli vatandaşa 3 maaş avans verileceği açıklaması yapılmıştı. Hatta bu duruma ek olarak talep edildiği taktirde 10 maaş faizsiz avans kredi verileceği açıklanmıştı. Bu durum kişinin talebine göre taksitlendirme yapılarak faizsiz olarak kişinin maaşından temin edileceği açıklaması yapılmıştı.

Konu ile ilgili olarak bazen açıklama yapılsada bu konu hakkında net bir girişimde bulundğuna dair bir bilgi bulunmamaktadır.

2020 YILI EMEKLİYE 10 MAAŞ FAİZSİZ KREDİ VERİLECEK Mİ?

Korana virüs'ün hayatımıza girmesi ile beraber salgınla mücadeler sürecinde ve sonrasında emekli vatandaşın  nakit ihtiyacı artmaktadır. Devletimiz bu süreçte ilk olarak kamu bankaları aracılığı ile %0.49 faiz oranı ile 6 ay ertelemeli devlet destekli temel ihtiyaç desteği kredisi vererek salgında yaşanan sıkıntıları en aza indirme amac gütmüştür.

Fakat emekliler kendilerine yıllar önce verilen sözün tutulmasını istemektedirler. 10 maaş faizsiz kredi desteği verilmesini bu talebin gerçekleştirilmesini vaat olarak kalmamasını istiyorlar. Verilen bu kredi emeklilerin maaşlarının düzenli olarak aylık kesinti ile taksitler halinde kesilmesi ile sağlanmış olacaktır.

PTT'DEN EMEKLİYE KREDİ!

PTT de emekli vatandaşa kredi imkanı sunan kurumlardan biridir. Ayrıca sadece emekli vatandaşa değil ihtiyaç kredisi almayı düşünen vatandaşlara çeşitli kampanyalarda sunmaktadır. Fakat PTT tarafından verilen krediler dolaylı yollardan verilmektedir.

Maaşını PTT matikten alanlar, PTT şubelerinde çekenler kurumun anlaşmalı bankalar dan kredi çekme imkanı sağlanmaktadır. Maaşlarını PTT den çektikleri içinde kefil yada ipotek koyulmamaktadır.

VAKIFBANK EMEKLİ KREDİSİ

PTT'nin anlaşmalı olduğu bankalar bulunmaktadır. Bunlardan biride Vakıfbank'tır.  Vakıfbank tarafından emekliye verilen kredinin limitleri maksimum 20.000 TL olarak belirlenmiştir. Bu kredinin vadesi 60 ay olarak belirlenmiştir. Vakıfbanktan kredi çekmek isteyen emekli vatandaş için belirlenmiş bir yaş sınırı bulunmaktadır. Bu yaş sınırı 80 olarak belirlenmiştir. 80 yaşını aşmış emeklilere kredi verilmememektedir.
 

AKTİFBANK EMEKLİ KREDİSİ

PTT'nin anlaşmalı olduğu bankalar bulunmaktadır. Bunlardan biride Aktifbank'tır. Aktifbank tarafından emekli müşterileri için maaşlarının PTT' den almaları şartı ile 40.000 TL tutarında kredi imkanı sağlamaktadır. Başvurular için şubelere gitmek gerekmektedir. Bu nedenle banka şubesine giderek kredi başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Bu şartlar sağlandığında sizden kredi için herhangi bir kefil ya da teminat göstermeniz istenmez.

ŞEKERBANK EMEKLİ KREDİSİ


PTT'nin anlaşmalı olduğu bankalardan biride Şekerbank'tır. Bu kredi için vadesi 60 olarak belirlenmiştir. Maksimum kredi limiti 36.000 TL olarak sağlanmaktadır. Kredi alabilmek için kurumdan maaş alma şartı bulunurken, yalnızca T.C. kimlik belgesi aracılığıyla kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu durum kapsamında sizden herhangi ek bir evrak talep edilmeyecektir.

FİBABANKA EMEKLİ KREDİSİ

Fibabanka müşterileri için en avantajlı destekleri sağlayan ilk banka olarak bilinmektedir. Avantajlı kredi kampanyası düzenleyen ilk bankadır. 

3 Bin TL limitli kredi

12 veya 18 ay vade seçeneği ile,

Belirtilen bu kapsamlarda 3.000 TL faizsiz emekli kredisi olarak 18 ay yani 1 yıl 6 ay geri ödemeli kredi çekmek isteyen kişiler toplam 465 TL bir kesinti ile karşılaşacaklardır.

3.000 TL faizsiz emekli kredisi olarak 12 ay yani 1 yılda geri ödemek isteyen emekli vatandaş ise 345 TL kesintiyi kullanacakları kredide miktarında kesilmesini kabul etmeleri gereklidir.

EMEKLİLİK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR? 

Emeklilerin bankadan kredi çekebilmeleri için yaş sınırı bulunmaktadır.

Belirlenen bu yaş sınırı 75 yaştır.

Bazı bankalar tarafından bu yaş sınırı 80 olarak belirlemektedir.

Belirlenen bu yaşlar haricindekiler yaşlı olan kimseler risk grubu olarak değerlendirildiği için kredi almaları da mümkün olmamaktadır.

 Emeklilerin maaşı devlet güvencesi altında olsa da, kredi çekmek isteyen emeklinin kara listede olamaması gerekmektedir.

Bu sebeple kara listede olan emeklilerin, kredi çekebilmesi imkansızdır.

Emeklinin çekmek istediği kredi miktarı, aylık taksiti, emekli maaşının yarısından fazla olamaması gerekmektedir.

 Bu kapsam doğrultusunda alınan maaşın miktarı, kredi tutarında da belirleyici rol olmaktadır.DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER