Emekliye Bayram Öncesi Sürpriz Gelişme! Kiracı Olan Emeklilere Aylık 600 TL Kira Ödemesi Yapılacak!

Emekliye Bayram Öncesi Sürpriz Gelişme! Kiracı Olan Emeklilere Aylık 600 TL Kira Ödemesi Yapılacak!
YAYINLANMA TARİHİ: 27.07.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Milyonlarca vatandaşımızı yakından ilgilendiren son dakika müjdeli haber gelmesiyle beraber umut kaynağı oldu.

Milyonlarca vatandaşımızı yakından ilgilendiren son dakika müjdeli haber gelmesiyle beraber umut kaynağı oldu. Kanun teklifleri kapsamında İYİ parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş tarafından yapılan açıklamalar ile hazırlanmasıyla birlikte meclise sunulduğu bildirilmektedir. Hazırlanan bu kanun teklifi sonrasında müjdeli haber gelmesiyle beraber evi olmayan ve kira da yaşayan bireyler için umut kaynağı olacağı bildirilmesiyle pek çok vatandaşımız için müjdeli haber geldi. Teklifi içeriği ile ilgili yapılan bu açıklamalar kimleri kapsıyor? İşte konuya dair tüm ayrıntılar…

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş tarafından yapılan açıklamalar pek çok vatandaşımız için umut kaynağı olmasıyla beraber dikkatleri üzerine çekmektedir. Emekli ve memur olan bireyler için sevindirici haberin gelmesi an meselesi olabilir. İyi parti tarafından kanun teklifi oluşturulmasıyla beraber meclise sunulmuştur. Hazırlanan kanun teklifleri kapsamında emekli ve memur vatandaşlarımızı yakından ilgilendiren bu müjdeli haber ile ilgili olağanüstü fırsatlar sunulması an meselesi olabilmektedir. Teklif meclisi sunulmasının ardından milyonlarca emekli bireyler için 842 TL kira yardımı yapılması beklenmesiyle beraber bin 500 TL ikramiye ödemelerin yapılması ön görülmektedir.

KİRA DESTEĞİ SUNULACAK!


Korona virüs salgını sebebiyle pek çok vatandaşımız ekonomik açıdan daralmasının ardından yaşanılan salgın sebebiyle maddi açıdan pek çok destek ödemeleri gündemimizde bulunuyor. Özellikle bu teklif emekli vatandaşlarımızı yakından ilgilendirecek olağanüstü fırsatlar arasında bulunmasıyla birlikte sevindirici haber geldi. Özellikle emekli vatandaşlarımız için sunulan bu fırsat bu zorlu süreç içerisinde olağanüstü fırsatları beraberinde getirmesi ile dikkatleri üzerine çekecektir. İYİ parti Konya Milletvekili tarafından sunulan kanun teklifi pek çok vatandaşımız tarafından araştırılmasıyla beraber olumlu sonuçlanması bekleniyor.
Aynı zamana emekli maaşlarının en düşüğünün bin 500 TL’ye artış göstermesinin ardından bayram ikramiye ödemelerinin de bin 500 TL’ye artış göstermesine yönelik gerekli çalışmalar sürdürülmektedir. Böylelikle milyonlarca vatandaşımız için müjdeli haberin gelmesi yakın zamanlar içerisinde duyurulması ile birlikte olağanüstü fırsatlar sunulacaktır. Fahrettin Yokuş tarafından emekli ikramiye ödemelerini kapsamın 2 kanun teklifi TBMM’ye sunularak büyük fırsatlar verilmektedir.

EMEKLİYE 581 TL KİRA YARDIMI 

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş meclise sunduğu kanun teklifi ile evi olmayan kirada oturan emekli vatandaşlara asgari ücretin dörtte bir oranına tekabül eden miktarın her ay kiracı olan emeklilere verilmesini asgari ücret artışında ise bu miktarın güncellenmesi talebinde bulundu.
Ayrıca Fahrettin yokuş tarafından sunulan kanun teklifinde Ramazan ve Kurban Bayramında emekli vatandaşlar için ödenen bayram ikramiyelerinin çalışan memur kesime de verilmesini 1000 TL olarak ödenen bayram ikramiyelerinin yeterli olmadığını 1.500 TL ye çıkarılmasını talep etti. Böylelikle milyonlarca vatandaşımız için bayram ikramiyeleri yetersiz kalmasının ardından memur çalışanları için büyük fırsatların sunulması beklenmektedir. Bu zorlu süreç içerisinde bu teklifin kabul edilmesi pek çok vatandaşımız için umut kaynağı olmaya devam etmektedir.
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER