Emeklilerin Maaş Promosyonları Bankaya Gitmeden E-Devlet ve 143 Üzerinden Nasıl ve Ne Zaman Olacak? En Çok Promosyon Ödemesi Yapan Bankalar Hangileri?

Emeklilerin Maaş Promosyonları Bankaya Gitmeden E-Devlet ve 143 Üzerinden Nasıl ve Ne Zaman Olacak? En Çok Promosyon Ödemesi Yapan Bankalar Hangileri?
17.03.2020

Korona virüsü tedbirleri kapsamında emeklilerin maaş promosyonu bankaya gitmeden e-devlet üzerinden ve alo 143 hattı ile verilecek. Peki nasıl olacak? Ne zaman başlıyor bu hizmet? En çok promosyon ücreti ödeyen bankalar hangileri? Devlet bankaları mı özel bankalar mı daha fazla ödeme yapıyor?

Korona virüsü sebebiyle güvenlik önlemleri üst düzeye çıkarıldı. Bu kapsamda birçok konuda çeşitli kararlar alınıyor. Bundan birisi de emekli maaş promosyonlarıyla ilgili oldu. Peki emekli maaş promosyonları bankaya gitmeden nasıl alınacak? E-devlet üzerinden nasıl oluyor? alo 143 hattı ile nasıl olacak? Bu düzenleme başladı mı? Ne zaman başlayacak? İşte cevabı...

Geçtiğimiz dönemlerde aslında emeklilerin maaşlarının evde ödenip ödenmeyeceği konusu çok tartışıldı. Bunun bir güvenlik zafiyeti olabileceği, bazı emeklilerin buna sıcak bakmadığı dile getirildi. Tam da bu tartışmalar yaşanırken gündeme gelen korona virüs bir takım kararları yeniden gözden geçirmeyi gerektirdi.

Şuan emekliler için önemli bir kalem olan promosyon işlemleri ve başvurusu normal şartlarda emeklilerin bankaya müracatı ile oluyordu. Ancak korona virüsünün etkisi, özelliklikle yaşlılara çok daha büyük zarar vermesi sebebiyle devlet yaşlıları korumak adına böyle bir önlem aldı. Bu önlem kapsamında emeklilerin maaş promosyonları e-devlet üzerinden ve alo 143 ile yapılabilecek. 

Maaş promosyon başvurularının evden yapılmasının yanı sıra isteyen emekliler maaşlarının ödemesini evde alabilecek. 

Maaş promosyonu başvurus ve yeni maaş promosyonu banka değişimi işlemi de e-devlet üzerinden yapılabilecek. Aynı zamanda isteyen emeklilerin maaşlarının ödemesi evden yapılacak. 

Emekli Maaş Promosyonu Nedir?

Bankalar 13 milyon emekliyi kendine bağlamak için devletin de biraz zorlamasıyla çıkan yeni yasaya göre promosyon vermek zorunda. Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde düzenlenen yeni duruma göre emekliler 3 yıl boyunca seçeceği bankadan sadece 1 kereye mahsus promosyon ücreti alacak. 3 yıl sonra isteyen emekli aynı bankayla devam ederek yeni promosyon ücretini alabilecek, isteyen emekli daha yüksek promosyon veren başka bir bankayı seçebilecek.

Akbank Promosyon Ödemesi Ücreti

Akbank, 31 Mart 2020 tarihine kadar emekli maaşını Akbank üzerinden almak isteyen emeklilere 750 TL'nin yanı sıra 250 TL'de ek promosyon sunuyor. Ayrıca 350 TL chip para kazanma fırsatınız oluyor. Bununla birlikte Akbank emekli müşterine ayrı özel fırsatlarla kredi imkanı sunuyor. 

DenizBank Promosyon Ödemesi Ücretü

Denizbank ise bazı kriterler ile promosyon ücretini belirliyor. Buna göre 3 yıl kendini Denizbank'a bağlayan emeklilere 1500 TL altı maaş için 675 TL, 1500 TL - 2000 TL maaş aralığı için 852 TL, 2000 TL üzeri maaş için 1000 TL'ye yakın para veriyor. Aynı zamanda emeklilere uygun koşullarda kredi fırsatı sunuyor.

Garanti BBVA Promosyon Ödemesi Ücreti

Garanti Bankası yeni adıyla Garanti BBVA, 1500 TL altında emekli maaşı alanlar için 800 TL, 1500 TL - 2000 TL arası emekli maaşı alanlar için 1000 TL, 2000 TL üzerinde maaş alanlar için 1200 TL para veriyor. Bununla birlikte Garanti Bankası'da müşterilerine uygun koşullarda kredi fırsatı sunuyor.

Halkbank Promosyon Ödemesi Ücreti

Halkbank'ta emeklilerin en yoğun kullandığı bankalardan birisi. Kamu bankası olmasının da artısıyla birçok emeklinin en güvendiği bankalardan birisi olan Halkbank 1500 TL'ye kadar olan brüt maaşarda 500 TL, 1500 - 2000 TL aralığındaki brüt maaşlarda 625 TL, 2000 üzeri maaşlarda 750 TL promosyon ücreti imkanı sunuyor. Bununla birlikte Halkbank'da müşterine uygun koşullarda kredi imkanı sunuyor.

ING Türkiye Promosyon Ödemesi Ücreti


ING'de emekliler için en iyi bankalardan birisi. Vermiş olduğu promosyon ücretlerine ek bonuslarla emekliler için 1800 - 2500 TL arası para alma imkanı sunuyor. Devlet bankasından yana olmayan emekliler yüksek promosyon ücreti için ING Bankasını da tercih ediyorlar.

İş Bankası Promosyon Ödemesi Ücreti

Türkiye İş Bankası 1500 TL'den düşük maaşlar için 750 TL, 1.500 TL - 2.000 TL için 875 TL, 2.000 üzeri maaşlar için 1000 TL promosyon ödemesi yapacak. Ayrıca İş Bankası değer verdiği emekli müşterileri için çok uygun koşullarda taşı kredisi, konut kredisi ve ihtiyaç kredisi fırsatı sunuyor.

QNB Finansbank Promosyon Ödemesi Ücreti

QNB Finansbank emeklilere yaklaşık olarak toplamda 1.250 TL ödeme imkanı sunuyor. Ayrıca tanıdıklarını getirenlere de ekstra bonus veren QNB Finansbank emeklilere konut, taşıt ve ihtiyaç kredisinde uygun ödeme koşulları sunuyor...

Şekerbank Promosyon Ödemesi Ücreti

Emekli maaşını Şekerbank'a taşıyan emekliler de şanslı. Ortalama toplamda 2000 TL üzerinde nakit avantajı sağlayan Şekerbank emekliler için oldukça cazip. Şekerbank'da emeklilere kredi kartı konusunda, kredi ödemeleri konusunda çeşitli kolaylıklar sağlıyor. 

TEB Promosyon Ödemesi Ücreti

Türkiye Ekonomi Bankası kısa adıyla TEB 1500 TL'ye kadar olan emekli maaşları için 850 TL, 1500 TL - 2500 TL olan emekli maaşları için 1.125 TL promosyon avantajları sunuyor. Türkiye Ekonomi Bankası'da emekli müşterilerine uygun koşullarda ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi imkanı sunuyor.

VakıfBank Promosyon Ödemesi Ücreti

VakıfBank, maaş miktarına göre değişen promosyon tutarını 500 TL - 750 TL olarak belirledi. Maaşı 1500 TL'ye kadar olan emeklilere toplam 500 TL, 1500 TL - 2000 TL arasında olanlara 625 TL, 2000 TL üzerinde olan emekli maaşlarına 750 TL promosyon ödemesi yapıyor.

Yapı Kredi Promosyon Ödemesi Ücreti

Emekli maaşını Yapı Kredi bankasından almak isteyenler 1000 TL'ye yakın promosyon ücreti alabilecek. Bunun yanında Türkiye'nin en köklü bankalarından birisinin müşterisi olduğu için ihtiyaç, taşıt ve konut kredilerinde indirimli, uygun ve esnek ödemeli kredilerden faydalanabilecek.

Ziraat Bankası Promosyon Ödemesi Ücreti

Ziraat bankası 1500 TL'ye kadar olan emekli maaşları için yaklaşık 500 TL, 1500 - 2000 TL arası olan maaşlar için yaklaşık 625 TL, 2000 TL ve üzeri maaşlarda 750 TL promosyon ücreti ödeyecek. Ziraat bankası da Vakıfbank ve Halkbank gibi emeklilerimizin en çok tercih ettiği bankalardan birisi.

Yukarıda da belirmiş olduğumuz gibi emekli maaşları promosyonları 3 yıl için tercih edilecek bankadan sadece 1 kerelik alınıyor. Yani 3 yılda sadece 1 kere. Emeklilerimiz bu konuyu karıştırmasın. Her sene ücret ödeyen banka yok. Tüm bankalar 3 yıl için sadece 1 kere promosyon ödemesi yapıyor.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER