Emeklilerin Kurban Bayramı İkramiyesi Heyecanı Dorukta! Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatırılacak?

Emeklilerin Kurban Bayramı İkramiyesi Heyecanı Dorukta! Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatırılacak?
YAYINLANMA TARİHİ: 02.07.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Emekliler için Temmuz ayında enflasyon oranları kapsamında yapılacak zam ile birlikte kurban bayramı ikramiye ödemeleri yapılacak.

13 Milyona yakına emekli vatandaşımız için Temmuz ayı merak içerisinde bekleniyor. Haziran ayının sonuna gelinmesiyle birlikte Temmuz ayında yapılacak olan ödemeler araştırılmaya başlandı. Emekliler için Temmuz ayında enflasyon oranları kapsamında yapılacak zam ile birlikte kurban bayramı ikramiye ödemeleri yapılacak. Böylelikle pek çok vatandaşımız tarafından emekli kurban bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? Bayram ikramiye ödemeleri ne kadar? Gibi sorular sorulmaktadır. Temmuz ayı içerisinde yapılacak zam oranları da merak içerisinde araştırılmasıyla beraber Emekli vatandaşlarımız için merak edilen tüm soruları cevaplamak isteriz.

2020 Kurban bayramı bu yıl içerisinde 31 Temmuz ila 3 Ağustos aralığında bulunmasıyla beraber vatandaşlarımız tarafından kurban bayramı ikramiyelerinin ne zaman hesaba geçeceği araştırılmaya başladı. Kurban bayramı için geri sayı devam etmesiyle beraber ödeme tarihleri hakkında yapılan araştırmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. 13 milyon emekli ikramiyelerin ödeneceği tarih ile ilgili detayları haberimizden öğrenebilirsiniz. Emekliler hem yapılacak zammı hem de Kurban Bayramı ikramiyelerini merak etmeleri doğrultusunda araştırmalarını sürdürmektedirler. Peki, Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? Ödeme tarihleri açıklandı mı? İşte ayrıntılar…

KURBAN BAYRAMI EMEKLİ İKRAMİYE MÜJDESİ!

Günümüzde yaklaşık 13 milyon emekli yılın ikinci ikramiyesini merak içerisinde bekliyor. Kurban bayramı heyecanı için geri sayım başlamasıyla beraber emekli ikramiyelerinin hangi tarihler arasında ödeneceği araştırılıyor. Emekliler başta olmak üzere milyonlarca vatandaşımız Kurban Bayramı ikramiyelerinin ödeneceği tarihi araştırıyor. Emekliler özellikle yapılan zamlar doğrultusunda bayram ikramiyeleri ne zaman yapılacak? Sorusunun yanıtını merak içerisinde araştırmaya başladı.
Emekli vatandaşlarımız için Temmuz ayı kazançlı aylar arasında bulunmasıyla beraber böylesine zorlu bir süreç içerisinde yapılacak ödemeler umut kaynağı oluyor. Pek çok vatandaşımız şimdiden kurban bayram ikramiyelerini harcama hayallerini dahi kurmaya başladı. Milyonlarca emekli vatandaşımız ödemelerin ne zaman yapılacağını öğrenmek istiyor. İşte konu ile ilgili ayrıntılar…


KURBAN BAYRAMI İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATIRILACAK?

Mayıs ayı içerisinde Ramazan bayramı ikramiyeleri, korona virüs ile mücadele dönemi içerisine girilmesinin ardından ekonomik istikrar Kalkanı paketi doğrultusunda erken ödeme yapılmasıyla beraber Nisan ayı içerisinde milyonlarca emekli vatandaşımızın hesabına yatırıldı. 2020 Kurban bayramı 31 Temmuz ila 3 Temmuz tarihleri arasında bulunmasıyla beraber bu yılın ikinci ikramiye ödemeleri Kurban bayramının hemen öncesinde yapılması bekleniyor. Emekliler için yapılacak ödeme tutarları ise bin TL olarak belirlenmesiyle beraber dul ve yetim aylığı alan vatandaşlarımıza ise hisse oranları kapsamında yapılacağı bildirildi.
Pek çok vatandaşımız Emekli bayram ikramiyeleri için zam beklemesiyle beraber 1000 TL olarak yapılan ödemelerin artış göstermesini bekliyor. Ancak bu konu hakkında detaylı bir açıklama gelmemesiyle beraber vatandaşlarımızın akıllarında bulunan sorular arasında ikramiyelere zam yapılacak mı? Sorusu bulunmaktadır.

BAYRAM İKRAMİYELERİNE ZAM YAPILACAK MI?

Emekli vatandaşlarımız Temmuz ayı içerisinde almış oldukları maaşlara enflasyon oranları kapsamında zam alacak. Aynı zamanda emekli vatandaşlarımız tarafından beklenti içerisine girilen konular arasında ikramiye ödemeleri için enflasyon ya da yeniden değerlendirme yapılması ile beraber artış yapılması bekleniyor. 2019 yılı enflasyon oranı yüzde 11.84 olarak belirlenmesiyle beraber ikramiyeler için yapılacak ödemelere zam bekleniyor.
İkramiye artışı enflasyon kapsamında endekslenmesi durumunda emekliler için yapılacak ödeme tutarın bin 118 TL 40 kuruş olacak. Ancak Yeniden değerleme artışı yapılır ise bu durumda ikramiye ödemeleri yüzde 22.58 oranında artış göstermesiyle beraber bin 225 TL 80 kuruş olacağı bildirildi.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER