Emeklilere Faizsiz Kredi Şartları Nelerdir? SSK ve BAĞ-KUR Emeklisi 60 Ay Vade ile Kredi Alabilir mi

Emeklilere Faizsiz Kredi Şartları Nelerdir? SSK ve BAĞ-KUR Emeklisi 60 Ay Vade ile Kredi Alabilir mi

Faizsiz kredi veriliyor mu? Emeklilere faizsiz kredi kampanyası hayata geçirildi mi? Emeklilere Faizsiz kredi veren bankalar hangileridir? PTT Bank faizsiz kredi veriyor mu? Hangi bankalar faizsiz kredi veriyor? Kredilerin özellikleri nelerdir?

Emeklilere faizsiz kredi veriliyor mu araştırılmaları yapılmaya devam ediyor. Emekli vatandaş için rahat nefes almalarını, hareket etmeklerini ihtiyaçlarını sağlamak adına kredi imkanları sunulmaktadır. Emekli vatandaşa PTT Bank üzerinden 80 Bin TL'ye kadar kredi verilmektedir.

Kredi başvurusu ardından kredinin olumlu olarak değerlendirme yapılması sonrasında kredi tutarınızı aynı gün içinde almanızda mümkün olmaktadır. Başvuru yaptığınız aynı gün içinde alabilmektesiniz. Peki PTT Bank üzerinden emekli kredisi başvurusu nasıl yapılır? Şartları nasıldır?

EMEKLİLER FAİZSİZ KREDİ ALABİLİR Mİ?

Emekliler bir süredir araştırıp merak ettiği faizsiz kredi imkanı ile ilgili son gelişmeleri devam etmekte. Fakat uzun süreden beri beklenmekte olan emekli vatandaşa faizsiz kredi ile ilgili bir gelişme yaşanmadığı görülmektedir. Bu istek emekli vatandaşa verilen bir vaat olarak kalmaya devam etmektedir.

Yapılan açıklama kapsamında emekli vatandaşa 3 maaş'ı kadar avans verileceği açıklaması yapılmıştı. Emekli vatandaşa 10 maaş faizsiz kredi verileceği duyurusu yapılmıştı. Bu kredinin kişinin isteğine göre taksitlendirmek üzere ve maaşından kesilerek faizsiz olarak alınacağı duyurusu yapılmıştı.

Milyonlarca emekli memur, işçi emeklisi vatandaş hala beklenti içindeyken hükümet tarafından net bir açıklama yapılmamıştır. Konu ile ilgili olarak henüz yeni bir adım atılmamıştır.

PTT'DEN AÇIKLAMA

Korona virüs salgınının Türkiye'de görülmeye başladığı ve ilk vaka ile karşılaştığımız mart ayından bugüne kadar konutta 3,7 milyon adet ödeme konut alanında yapılmıştır. Toplama baktığımızda 10 milyonu aşkın vatandaşımıza sosyal yardım ödemesi gerçekleştirilmiştir.

4 bine yakın vatandaşa ayrıca PTT ATM'si ile birlikte toplam 19.600'e yakın kamu ATM'sinden de ödemeleri kolaylıkla temin edilmiştir.

PTTBank tarafından emekli vatandaşa müşterilerine 1.250 TL ile 80.000 TL aralığında 60 aya kadar vade seçenekleri sunulurken ayrıca uygun faiz oranlarıyla bireysel kredi hizmeti de sunulmaktadır.

Bu kapsam doğrultusunda emekli müşterilerin PTT iş yerlerine kimlik belgeleri ile beraber başvuru yaparak kredi başvuru formunu doldurması yeterli olmaktadır.

Yapılan başvurular sonrasında kredi başvurularının onaylanması durumunda ödeme işlemi aynı gün içinde gerçekleştirilmektedir.

Korona virüs salgın döneminde başarılı çalışmaları ile ülkeye vatandaşa hizmete devam eden PTTBank, bu süreçte nakit ihtiyacı olan emekli müşterilerin kredi taleplerini "PTT SMS Kredi" hizmetiyle SMS kanalı üzerinden almaya başlamıştır.


Salgın sürecinde ekonomik yönden sıkıntı yaşayan, nakit ihtiyacı olan emekli müşterilerinin SMS yolu ile PTT yazıp boşluk bırakarak, ardından TC kimlik numarası bilgilerini ekleyerek 3050'ye SMS olarak göndermesi gerekmektedir. Bu kapsamda başvuru onay sürecinin tamamlanması ile beraber kredi tutarları, şirket nezdindeki PTTBank hesaplarına aktarılarak kullanıma sunulmaktadır.

Bu doğrultuda "PTT SMS Kredi" hizmeti kapsamında kredi başvuru talepleri yakın zamanda PTT ATM, PTT Mobil ve PTT İnternet Bankacılığı üzerinden de alınmaya başlayacaktır açıklaması yapılmıştır.

VAKIFBANK EMEKLİ KREDİSİ

Bu kapsamda PTT'nin anlaşmalı olduğu bankalardan biri de Vakıfbanktır. Vakıfbank tarafından verilmekte olan emekli kredilerinin limitleri maksimum 20.000 TL olarak belirlenmiştir. Vakıfbank emekli kredi vadesi 60 ay olarak verilmektedir.

Bu  Krediden yararlanmak isteyen emekli vatandaş için belirlenmiş olan bir yaş sınırı vardır. Bu şart kapsamında 80 yaşını aşmış emeklilere kredi verilmemektedir. Kredinin vadesi ise 60 ay olarak belirlenmiştir.

ŞEKERBANK EMEKLİ KREDİSİ

PTT tarafından anlaşmalı olan bankalardan biri de Şekerbank'tır. Şekerbank tarafından sunulan kredi vadesi 60 ay olarak belirlenmiştir ve maksimum kredi limiti 36.000 TL olarak verilmektedir. En önemli şartlardan biri kurumdan maaş alma şartıdır. Yalnızca T.C. kimlik belgesi aracılığı ile kredi başvurusu yapabilme olanağı sunulmaktadır. Bunun dışında herhangi ek bir evrak talep edilmemektedir.

Başvurudan sonra banka kredi başvurunuzu incelemesi sonucunda olumlu olursa onay verildiği taktirde tekrar banka şubesine giderek adınıza yatırılmış olan kredi tutarını hemen çekebilme imkanı sağlanmaktadır.

FİBABANKA EMEKLİ KREDİSİ

Fibabanka tarafından da emekli kredisi sunulmaktadır. Bu kredi 3.000 TL limitli olarak 18 ay vade seçeneği ile emekli kredisini sıfır faizli olarak veremektedir. Bu kapsamda emekli müşterileri için en avantajlı kredi kampanyası sunan banka olarak bilinmektedir.

Finbabanka emekli müşterilerine verilecek olan faizsiz kredi kampanyalarından yararlanmak için bankaların güncel kredilerini, sürekli takip ederek en avantajlı bankalara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 3.000 TL'ye kadar faizsiz olarak kredi kullanmak isteyen emekli vatandaş Fıbabanka'dan 18 ay vadeli olarak kredi alarak acil nakit ihtiyaçlarını hiç faiz ödemeden karşılayabilme kolaylığı sağlamaktadır.

HALKBANK EMEKLİ KREDİSİ

Halkbank tarafından Mutlu Emekli Kredisi aracılığı ile emekli müşterilerine destek olmaya devam etmektedir. Halkbankasından verilen kredi limiti maksimum 50.000 TL olarak sunulmaktadır. Kredinin vade miktarı ise 60 ay olarak sunumaktadır.

Ayrıca İnternet bankacılığı aracılığı ile kredi başvurusu yapılabilme imkanı da bulunmaktadır. Ayrıca Halkbank Emekli kredisi için, T.C. kimlik numarası, istenilen kredi miktarı ve gelir miktarı yazılarak 3452′ ye SMS göndererekte başvurunuzu yapabilirsiniz. Dilerseiniz Halkbank şubelerine giderek de kredi talebinizi bankadayada yapabilirsiniz. Faiz oranı ise %0,98 olarak belirlenmiştir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER