Emeklilere Akbank'tan İkramiye Müjdesi!

Emeklilere Akbank'tan İkramiye Müjdesi!

Emekli olmak pek çok kişinin hayalidir. Ancak son dönemlerde yapılan yeni düzenlemelerle birlikte pek çok kişi emeklilik haklarından faydalanamıyorlar.

Emekli olmak pek çok kişinin hayalidir. Ancak son dönemlerde yapılan yeni düzenlemelerle birlikte pek çok kişi emeklilik haklarından faydalanamıyorlar. Özellikle yaş konusundan dolayı emeklilik hakkı kazanan kişiler yaşa takılıyorlar. Yaşa takılan kişiler yaşları dolana kadar çalışmak durumunda kalıyorlar. Ancak emekli olmaya hak kazanan kişiler de ekonomik anlamda ülke olarak zor günler geçirilmesinden dolayı yeterli kazancı elde edemiyorlar. Ülke olarak alım gücümüzün düşmesi emeklilik maaşların da yetersiz kalmasına neden oldu. Bu konuyla ilgili emekli vatandaşlar devletten bir adım beklerken sonunda beklenen açıklama ve müjdeli haber geldi.

Emeklilikte maaşların yetersiz olması nedeniyle vatandaşlar maaşlarında artış yaşamak için devletten bir müjdeli haber bekliyorlardı. Sonunda beklenen haber geldi. Emekli olan vatandaşlar için promosyon ödemeleri gerçekleştirilecek. Akbank tarafından yapılan açıklamaya göre en az 3 sene maaş çekme sözü veren vatandaşlara en az 1250 TL ikramiye verileceği açıklandı. Bu konuyla ilgili detaylı bilgilendirme almak isteyen vatandaşlar için detaylı açıklamalar haberimizin devamında…

EMEKLİ İKRAMİYESİ ALMAK İSTEYENLERE MÜJDE!

Emekli olan kişilere devletten müjdeli haber geldi. Pek çok kişi ekonomik anlamda zor zamanlar yaşarken Akbank dan bir hamle geldi. Akbank da en az 3 yıl maaş alma sözü veren kişiler için en az 1250 TL ikramiye verilecek. İkramiye verecek olan bankadan yapılan son açıklamaya gör; “SSK, Bağ kur veya Emekli Sandığı emekli maaşınızı 18 Kasım – 31 Aralık 2020 tarihleri arasında Akbank’a taşıyarak ve 3 yıl boyunca maaşınızı Bankamızdan almayı taahhüt ederek 1.250 TL’ye varan promosyon fırsatından yararlanabilirsiniz.” İfadelerine yer verildi.


Bu ifadelere göre emekli olan ve ikramiye almak isteyen kişilerin Akbank’ın sunduğu şartları yerine getirmiş olması çok önemlidir. Bu sayede ikramiye imkanından kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Ancak son dönemlerde yapılan bu açıklamalardan sonra en çok merak edilen konu ise ikramiyelerin Akbank’tan nasıl alınacağı ve alınma sürecinin nasıl ilerleyeceği hakkında oldu.

İKRAMİYELER AKBANK’ DAN NASIL ALINACAK?

Emekli olacak olan veya emekli olmuş olan kişilerin en çok konuştuğu ve araştırdığı konulardan birisi de emeklilik ikramiyesini Akbank’tan nasıl alacağı hakkında oldu. Akbank belirlemiş olduğu koşulları kabul eden vatandaşlar ile karşılıklı anlaşmalarını yaparak ikramiyelerini kolay bir şekilde ödüyor. Ancak bu ödemelerin nasıl yapılacağı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyen kişiler haberimizin devamında detayları bulabilirler…
Emekli sandığından emekli olmuş ve olacak olan vatandaşların emeklilik ikramiyeleri için başvuru yaptıkları sırada ikramiyelerini almak istedikleri bankayı Akbank olarak tercih etmeleri gerekir. Bu sayede emeklilik ikramiyelerini kolaylıkla alabilirler. Ancak SSK veya Bağ kur’dan emekli olmuş veya olacak olan vatandaşların ikramiye için yamaları gereken şeyler emekli sandığından emekli olan kişilerden daha farklı olacaklardır. Bu şekilde emekli olan kişiler ilk olarak e-devlet üzerinden veya SGK İl/İlçe Müdürlükleri’ne emeklilik başvurusunda bulunmalısınız. Sonrasında da doldurmanız gereken Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi’nde maaşınızın yatırılacağı banka tercihini Akbank olarak tercih etmelisiniz. Bu sayede kolaylıkla emekli ikramiyenizi Akbank üzerinde alabilirsiniz. 

MAAŞLARINIZI AKBANK’A NASIL TAŞIYABİLİRSİNİZ?

Emeklilik ikramiyesi fırsatından yararlanmak isteyen kişilerin ilk olarak en az 3 yıl boyunca Akbank üzerinden maaşlarını almak için banka ile anlaşma yapmış olmaları gerekir. ancak bu ikramiyeden faydalanmak isteyen ancak daha önce emekli olduğu için farklı bir bankadan maaşlarını almış olan kişilerin Akbank’a nasıl maaşlarını taşıyacaklarını anlatacağız. En kolay şekilde Akbank şubesine giderek veya e devlet şifrenizle maaşınızı Akbank a taşıyabilirsiniz.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR