Emeklilere Aile Yardımı, İntibak, Ücretsiz Ulaşım, İndirimli Tatil, Ücretsiz Sağlık Hizmeti!

Emeklilere Aile Yardımı, İntibak, Ücretsiz Ulaşım, İndirimli Tatil, Ücretsiz Sağlık Hizmeti!

Emekli vatandaşlarımız tarafından yapılan talepler üzerine de emeklilerimiz için yeni yardım planları devam ediyor.

Emekli vatandaşlarımız tarafından yapılan talepler üzerine de emeklilerimiz için yeni yardım planları devam ediyor. Korona virüsün ekonomik sıkıntılarından dolayı emekli vatandaşlarımız oldukça mağdur olmuştur. Emekli vatandaşlarımız için yaşam şartları zaten günden güne gelen pahalılıkla zorlaşıyordu.

Korona virüs sebebiyle de vatandaşlarımız bu durumdan daha kötü etkilendiler. Emekli vatandaşlarımız yapılacak olan yeni yardım projelerinden faydalanabilmek hangi şartları taşımamız gerekiyor? Yeni yapılan emekli için destek yardımları bütün emekli vatandaşlarımız içi geçerli olacak mı? Gibi pek çok soruyu merak ediyorlar. Vatandaşlarımız araştırmalarına devam ederken biz de araştıran ve merak eden vatandaşlarımız için detayları haber kaynağımızda paylaştık.

Vatandaşlarımız korona virüsün yarattığı ekonomik sıkıntılar nedeniyle ekonomik anlamda oldukça sıkıntı yaşamışlardır. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan devlet yardımlarına ihtiyaç vardır. Emeklilerimiz korona virüs süreci uzadıkça devletten her geçen gün daha farklı yardım taleplerinde bulunuyorlar. Vatandaşlarımız için yapılacak olan yardımlar için emekli vatandaşlarımız sırada bekliyor.

Korona virüs süreci beklenenden daha fazla uzadı. Vatandaşlarımız bu ekonomik sıkıntılar dolayısıyla bütçe krizleri yaşamıştır. Özellikle emekli vatandaşlarımız bu süreci en az hasarla atlatmaya çalışıyor. Bununla birlikte de vatandaşlarımız devletten gelecek olan destekleri bekliyorlar. Emekli vatandaşlarımız her yerden devlet destekleri araştırıyor. Araştıran vatandaşlarımız için detaylara haberimizde yer verdik.

Emekli Yardımları Devam Ediyor!

Korona virüs ekonomik anlamda pek çok sıkıntıyı da beraberinde getirdi. Hemen hemen bütün vatandaşlarımız korona virüsün ekonomik etkilerinden nasibini aldı. Her kesimden vatandaşımız korona virüsten oldukça etkilenmiştir. Bununla birlikte de vatandaşlarımızdan bazı kesimler bu olumsuz etkilerden daha fazla etkilenmişlerdir.


Emekli olanlar bu süreçten daha fazla etkilenen kesimin başından geliyor. Emekliler zaten korona virüsten de önce de tek maaşla geçinmekten piyasanın pahalılığından ve daha pek çok sıkıntıdan şikâyet etmekteydiler. Emekli vatandaşlarımızın geçim sıkıntısına bir de korona virüsle birlikte gelen pahalılık eklenince vatandaşlarımız emekli vatandaşlarımız geçinemeyecek duruma geldiler. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan yeni devle yardımlarını emekli vatandaşlarımız merak ediyorlar.

Emekli vatandaşlarımız her geçen gün devlet yardımlarına olan talepleri artıyor. Vatandaşlarımız tarafından emeklilere yapılan yardımların neler olduğu merak konusudur. Emekli vatandaşlarımız gelecek olan başvurular için detayları öğrenmek istiyorlar. Emekli vatandaşlarımızın bazılarının bu yardımlardan haberi yok. Yardımlardan haberi olan vatandaşlarımız ise bazen bu yardımlardan nasıl faydalanacaklarını bilmiyorlar. Vatandaşlarımız çeşitli haklarını öğrenmek ve kendilerine tanınan haklardan yararlanmak istiyorlar.

Emekli Vatandaşlarımız Talep Ediyor!

Emekli vatandaşlarımız tarafından her geçen gün yapılacak olan devlet yardımları için talep artıyor. Bunun başlıca sebebi ise ekonomik anlamda vatandaşlarımıza sıkıntı aça korona virüs sürecinin her geçen gün uzamaya devam etmesidir. Devletimiz her daim emekli vatandaşlarımızın taleplerine en uygun biçimde karşılık vermeye çalışıyor.

Emekli vatandaşlarımız memurlar gibi kendilerine aile yardımı verilsin, toplu taşıma araçlarından ücretsiz olarak yararlanmak ve bunun gibi pek çok talepte bulunuyor.13 milyon Emekli Kamu Personeli Dayanışma Kurulu toplantısından gelecek olan haberi bekliyor. Emeklilerimizin talep ettiği aile yardımı, intibak, ücretsiz ulaşım, indirimli tatil ve bununla birlikte de bir de yaş bekleyen vatandaşlarımız için sağlık hizmeti talepleri bu toplantıda değerlendirilecek.

Kamu Personeli Dayanışma Kurulu toplatışında görüşülen konular için vatandaşlarımız oldukça merakla açıklanacak olan kararları bekliyorlar. Toplantı Eylül ayında gerçekleşti. Korona virüs salgını döneminde bu toplantı “Kovid-19 salgını döneminde kamu personel uygulamalarının değerlendirilmesi” gündemi ile gerçekleşti. Toplantı da kamu hizmetlerinin dijital ortama taşınması konusu da tartışıldı. 

Bununla birlikte açıklama yapılan konular arasında kamuda kreşlerin çoğaltılması, huzurevi çalışanlarına ek ödeme, kamuda iş sağlığı ve güvenliği tedbirleri, esnek çalışma modelleri, uzaktan ve dönüşümlü çalışma, iş-aile dengesi, çalışma hayatında dijitalleşme gibi konularda yer almaktadır.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR