Emeklilere 2 Bin 938 TL Maaş Ödenecek! Sadece O Emeklilere Ödenecek!

Emeklilere 2 Bin 938 TL Maaş Ödenecek! Sadece O Emeklilere Ödenecek!

Emeklileri sevindirecek müjde gecikmedi! Emeklilere zam mı geliyor? Emeklilere gelen zamla birlikte maaşlar ne kadar olacak? Emeklilere yüzde kaç oranında zam yapılacak? Emeklilere zam yapmak için şartlar nedir?

Emeklileri sevindirecek müjde gecikmedi! Emeklilere zam mı geliyor? Emeklilere gelen zamla birlikte maaşlar ne kadar olacak? Emeklilere yüzde kaç oranında zam yapılacak? Emeklilere zam yapmak için şartlar nedir? Hangi koşullara uyan emekli vatandaşlar yapılacak olan zamdan faydalanabilecekler? Zam oranları arttı mı? Emeklilerin zamlara yönelik beklentileri nelerdir? Emekli vatandaşlarımızla ilgili zam gelişmesi açıklaması geldi mi? Emekli vatandaşlarımıza zam açıklaması ne zaman gelecek?

Vatandaşlarımız korona virüs ile birlikte gelen ekonomik sıkıntılarla baş etmeye çalışıyor. Korona virüsle birlikte gelen ekonomik sıkıntılar en çok emekli vatandaşlarımızı etkiledi. Zaten dar gelirle sadece emekli maaşıyla geçinmeye çalışan vatandaşlarımız gelen ekonomik krizle birlikte geçinememeye başladı. Ekonomik kriz beraberinde pahalılığı getirdi. Bununla birlikte emekliler iyice yapılacak olan zamlara yoğunlaşmaya başladılar. Emeklilerimiz sorularını yanıtlamak için araştırmalara devam ediyor. Emekli vatandaşlarımız için merak edilen soruları haber kaynağımızda sizler için paylaşıyoruz.

OCAK AYINDA BEKLENEN EMEKLİ MAAŞI ZAMLARI HAKKINDA MERAK EDİLEN DETAYLAR!

Ülke genelinde yayılan korona virüs salgını ile birlikte ülke yeni bir ekonomik sürecek girdi. Yeni ekonomik sürecin olumsuz etkileri beraberinde yaşanan sıkıntıları getirdi. Yaşanan bu sıkıntılar en fazla emekli vatandaşlarımızı etkiledi. Çünkü emekli vatandaşlarımız zaten dar gelirle geçinmeye çalışıyordu. Bunun yanında da geçindirmekle yükümlü olduğu kişi sayısı fazla olan emekli vatandaşlarımız iyice gelecek olan zamlara odaklanmış durumdalar.
Emeklilere yılda iki defa zam yapılıyor. Temmuz ve ocak aylarında yapılan zamlara emekli vatandaşımız oldukça yoğunlaşmış durumda. Emeklilerimizin aklında pek çok soru işareti bulunmakla birlikte merakla yapılacak olan zam açıklamalarını bekliyorlar. Temmuz ayında yapılan zamlardan sonra tahminler yapılmaya çalışılsa da bu konuda açıklama yapılmadan bir karara varmak mümkün değildir. Çünkü içinde bulunduğumuz ülke şartları git gide değişmektedir. Ülke genelinde milyonlarca emekli vatandaşımız 2021 yılının ocak ayında yapılacak olan zammı merakla bekliyor.  Gelecek olan zam oranlarının ne yönde olacağı merakla bekleniyor.


OCAK AYINDA YAPILACAK OLAN ZAMMIN MİKTARI NE KADAR OLACAK?

Henüz kesin bir açıklama yapılmadan önce merkez bankası tarafından beklenti anketleri oluşturulmuş ve anket uygulandıktan sonra sonucun 5,4 olmasıyla birlikte maaşlarda beklenen zam da bu oranda yapılması bekleniyor. Eğer bu beklenen durum beklendiği gibi bu yönde gerçekleşirse SSK ve BAĞ-KUR üzerinde bu şekilde bir atış maaşlara yansıyacak olursa emekli maaşlarına yapılacak zam da ortalama olarak 358 TL olarak meydana gelecek. Kesin bir açıklama yapılmamakla birlikte bu ora tahminlerde bulunmak ve talepleri öğrenmek amacıyla yapılan anket sonucunda meydana gelmiştir.

Yapılan tahminlere ve yayınlanan haberlere göre bir SSK ve BAĞ-KUR emeklisinin maaşı en yüksek olacak şekilde düzenlenirse bu maaşın tutarı 6375,37 kuruş olacağı bekleniyor. Tavan olarak maaş hesaplaması yapıldığı zaman net maaşlarında yüzde 5,4 oranın yapılacak olan artış ile beraber 6719,64 TL bir tutar olması bekleniliyor.

OCAK AYINDA YAPILACAK OLAN ZAM İLE BİRLİKTE EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI NE KADAR OLACAK?

Şuan yapılan zamlarla birlikte en düşük maaşı esnaf emeklilerinin aldığını görüyoruz. Esnaflar tarafından alınan en düşük emekli maaşı 2000 yılından emekli olmuş, SSK bünyesinde yer alan emekli vatandaşlar için 2353 TL tutarında bir rakam görülmektedir. Yine en düşük emekli maaşının memurlar için de 2938 TL tutarında olması beklenenbir durumdur.
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR