Emekliler ve Memurlar Toplu Sözleşme Bekliyor! Toplu Sözleşme Görüşmeleri Ne Zaman?

Emekliler ve Memurlar Toplu Sözleşme Bekliyor! Toplu Sözleşme Görüşmeleri Ne Zaman?

Milyonlarca emekli ve memurun gözü kulağı toplu sözleşme görüşmelerine çevrildi! 2019 yılı içerisinde memurlar ve emekliler için toplu sözleşme görüşmeleri hangi ayda gerçekleşecek? Memurların yanı sıra emeklilerin de taleplerinin görüşüleceği toplu sözleşme görüşmelerinde zam oranları belli oldu mu

Milyonlarca emeklinin ve memurun yakından takip ettiği toplu sözleşme sürecine adım adım yaklaşılıyor! Emekli ve memurlar toplu sözleşme için müjdeyi bekliyordu. 2019 yılı Toplu Sözleşme görüşmelerinin Ağustos ayında gerçekleşeceği kesinleşti. 2019 Ağustos ayında memurların yanı sıra emeklilerin talepleri de toplu sözleşme masasında yer alacak. Peki toplu sözleşme nedir, 2019 toplu sözleşme görüşmeleri zam oranları belli oldu mu?

2019 yılı toplu sözleşme görüşmelerinde memur ve emeklilerin aile yardımı, enflasyon, ikramiye ve diğer talepleri masaya yatırılacak. Maaşlarda iyileştirmelerin yapılması adına büyük önem taşıyan toplu sözleşme görüşmelerinde emeklilerin talepleri de incelenecek, masaya yatırılacak. Kurban Bayramı nedeniyle ikramiye alacak vatandaşlar, toplu sözleşme görüşmelerinden gelecek müjdeli haberi bekliyor.

Toplu Sözleşme Görüşmelerinde Memurlara 4 Farklı Zam Oranı


Memur emeklileri için toplu sözleşme masasında 4 ayrı zam oranı yer alıyor. Emekli vatandaşların merakla beklediği toplu sözleşme görüşmelerinde 2020-2021 Ocak-Temmuz aylarının zam oranları netlik kazanacak. Memurların, aile yardımından, emekli olduktan sonra da istifade edebilmeleri görüşülecek. Bu öneri, sadece memur emeklileri için değil, diğer emekliler için de masada olacak.

Toplu Sözleşme Görüşmelerinde Enflasyon da Masada 

Memur ve emeklilerin maaşlarında “enflasyon” etkisi de toplu sözleşme görüşmeleri masasında yerini aldı. Son 6 aylık enflasyon farkı ödemelerinin aylık veya 3 aylık dönemlerde memur ve emeklilere ödenmesinin görüşüleceği, bu taleplerin kabul edilmesi halinde emekli ve memur maaşlarının ay ay, enflasyon farkına göre hesaplanarak ödeneceği aktarıldı. Gözler şimdi 2019 Ağustos ayında gerçekleşecek Toplu sözleşme görüşmelerine çevrildi.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR