Emekliler İçin Faizsiz Kredi Dönemi Başladı! Emekliler Hangi Bankalardan Faizsiz Kredi Çekebiliyor?

Emekliler İçin Faizsiz Kredi Dönemi Başladı! Emekliler Hangi Bankalardan Faizsiz Kredi Çekebiliyor?
YAYINLANMA TARİHİ: 03.04.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Emekliler, emekli maaşlarıyla kredi kullanabilecek. Emeklilere faizsiz kredinin detayları vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası emekliye faizsiz kredi veriyor mu? İşte emeklilere faizsiz kredi veren bankalar...

Emekli aylığının alındığı bankalar, müşterisi olan emeklilere avantajlı fırsatlar sunuyor. Diğer bankalar da emekliler için dikkat çekici fırsatlar hazırlıyor. Birçok banka, emekli aylığını kendisinden alan, kendi müşterisi olan emeklilere önemli fırsatlar sunuyor. Bu fırsatlar içerisinde faizsiz kredi veren bankalar da bulunuyor.

Öte yandan pek çok banka, diğer banka müşterisi emeklilerin ilgisini çekmek için de faizsiz kredi verebiliyor. Emekli aylığının Devlet güvencesiyle sabit olması nedeniyle bankalar emeklilere yönelik kredi paketlerinde daha düşük faiz ve hatta faizsiz, uygun ödeme seçenekleri sunuyor. İhtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisinde banka faizleri son dönemde düşüşte! Bu düşüşün etkisiyle birlikte emekliler için faizsiz kredi dönemi de artık resmen başladı. 

Kolay ödeme ve uygun vade seçenekleriyle faizsiz emekli kredisini haberimizde sizler için hazırladık. Emekliler hangi bankalardan faizsiz kredi alabilir? Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası emekliye faizsiz kredi veriyor mu?ödeme ve uygun vade seçenekleriyle faizsiz emekli kredisini haberimizde sizler için hazırladık. Emekli maaşları ve faizsiz emekli kredisinin detayları haberimizde...

EMEKLİYE HANGİ BANKALAR FAİZSİZ KREDİ VERİYOR?

Fibabanka ve Albaraka Türk, emekliye faizsiz kredi uygulamasını başlatmış durumdalar. Albaraka Türk, 20 bin TL'ye kadar faizsiz kredi imkanı sunuyor.

20 bin TL'ye kadar kullandırılan faizsiz emekli kredisinde %0,5 kredi tahsis ücreti alınıyor. Faizsiz kredi fırsatını sadece banka müşterisi olan emekliler ve maaş hesabını Albaraka Türk'e taşıyanlara sunan katılım bankası, 12 ay vadeyle bu krediden emeklilerin yararlanmasını sağlamaktadır. 

Fibabanka ise 18 ay vade ve 3 bin TL'ye kadar kredi seçeneklerinde faiz almıyor.


Fibabanka da tıpkı Albaraka Türk gibi sadece kendi müşterisi olan emekliler için faizsiz kredi imkanı sunmaktadır.

Emekliler, 3 bin TL'ye kadar kredilerini 12 ay - 18 ay vade seçenekleriyle faizsiz olarak kullanabilmekteler.

EMEKLİLERİN FAİZSİZ KREDİ ALABİLMESİ İÇİN ŞARTLAR

Emeklinin, bankadan kredi çekebilmesi için yaş sınırı çoğu banka için 75 olarak belirlenmiştir. Bazı bankalarda ise yaş sınırı 80 olarak belirlenmiştir.

Bu yaşları geçen emekliler, risk grubunda olarak değerlendirildiği için kredi verilememektedir.

Her ne kadar emekli maaşı devlet güvencesi altında olsa da, kredi çekmek isteyen emeklinin tamamen kara listede olmaması önemlidir. Kara listede olan emeklilerin, kredi çekebilmesi oldukça zor hatta imkansızdır.
 
Çekilmek istenen kredi tutarının aylık taksiti, emekli maaşının yarısından fazla olamamaktadır. Bu nedenle alınan maaşın miktarı, kredi tutarında da belirleyici rol oynamaktadır.

Aile konutunu ipotek ettirecek olan emeklinin, eşinin de yazılı onayı ve imzası aranmaktadır.

Bankalar, bu şartların yanı sıra ek şartlar, kefil vb. uygulamaları yapabilmektedir. Bu nedenle en doğru çözümü, bankanızla iletişime geçerek öğrenmeniz faydalı olacaktır.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER