Emekliler İçin Büyük Fırsat! Emeklilere Özel 3 bin 719 TL Ek Ödeme Fırsatı! Hemen Başvurun!

Emekliler İçin Büyük Fırsat! Emeklilere Özel 3 bin 719 TL Ek Ödeme Fırsatı! Hemen Başvurun!

Günümüzde SGK ve BAĞ-KUR emeklileri için gelen son dakika müjdeli haber sonrasında önemli gelişmeler gündemimizdeki yerini almasıyla beraber pek çok vatandaşımızı yakından ilgilendiren önemli açıklamalar yapıldı.

Günümüzde SGK ve BAĞ-KUR emeklileri için gelen son dakika müjdeli haber sonrasında önemli gelişmeler gündemimizdeki yerini almasıyla beraber pek çok vatandaşımızı yakından ilgilendiren önemli açıklamalar yapıldı. İkramiye ödemesi, promosyon ödemeleri ve maaşlar ile ilgili düzenlemeler yapılması ile birlikte pek çok emekli vatandaşımız bu fırsatlardan yararlanmak için can atmaktadır. Emekli vatandaşlarımız için emeklilik maaşı en düşük olan bireylerin 1000 TL olarak belirlenen maaşları bin 500 TL’ye artış göstermesi ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Özellikle pandemi süreci içerisinde pek çok vatandaşımızın faydalanabileceği fırsatlar karşısında emekliler için büyük olanaklar geliyor. İşte emekli promosyon, ikramiye ödemeleri ve maaşları ile ilgili belirlenen düzenlemeler…

Emekli vatandaşlarımızı yakından ilgilendiren önemli konular arasında emekli ikramiye ödemeleri, promosyon ödemeleri ve maaş ödemeleri ile ilgili düzenlemeler yapılması üzerine pek çok vatandaşımız bu fırsatları değerlendirmek istemektedir. Son zamanlar da Temmuz ayı içerisinde yapılan zam sonrasında 2021 tarihinde en düşük emekli maaşının ne kadar olacağına dair araştırmalar sürdürülmeye başlanmış bulunmaktadır. Temmuz ayında zam alan vatandaşlarımız 2020 yılı içerisinde kazançlı yıl olarak ilan etmesiyle birlikte hem promosyon ödemelerini hem ikramiyelerini hem de maaş zamlarını bir arada alma fırsatını bulabildi. Peki, 2021 en düşük emekli maaşı ne kadar olacak? İşte konuya dair merak edilen tüm ayrıntılar…


2021 EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI AÇIKLANDI! İŞTE AYRINTILAR…

2021 yılına sayılı aylar kala pek çok vatandaşımız yeni yıl içerisinde ki maaşlarını merak etmeye başlamış bulunmaktadır. Her geçen gün geçim güçlüğü çeken vatandaşlarımız her şeye zam gelmesinden şikayetlerini dile getirmelerinin ardından maaşlarına zam yapılmasını talep etmektedir. Memur ve memur emeklileri için Temmuz ayı içerisinde yüzde 5,75 zam fırsatı sunulmasıyla beraber pek çok vatandaşımız bu olanaklardan yararlanma fırsatını bulmaktadır. 2020 yılının ikinci 6 aylık dönemi içerisine girilmesinin ardından pek çok vatandaşımızı 2021 yılında en düşük emekli maaşının ne kadar olacağına dair araştırmalarını sürdürmeye başlamış bulunmaktadır. Yapılan bu araştırmalar ile birlikte 2020 yılının ikinci 6 aylık enflasyon oranlarının yüzde 4’ü aşması durumunda fark hesaplara yansıtılacağı bildirilmektedir. Bu kapsam doğrultusunda;
  • Merkez Bankası'nın yaptığı beklenti anketindeki yüzde 10.82'lik 2020 yılı enflasyon tahmini, Temmuz- Aralık Tüketici Fiyat Endeksi'nin yüzde 4.79 olarak gerçekleşebileceğini gösteriyor.
  • Bu tahmin gerçekleşirse, memurların ve memur emeklilerinin Ocak zammı yüzde 0.79 enflasyon farkıyla yüzde 3.79'a çıkacak.
  • En düşük maaş buna göre memurlarda 3 bin 719 liradan 3 bin 860 liraya, memur emeklilerinde 2 bin 814 liradan 2 bin 921 liraya yükselecek. Memurların aile yardımı da bu oranda artacak.
SEYYANEN ZAM TALEBİ OLUŞTURULDU!

TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün, emekli aylıklarına 6 aylık enflasyon oranındaki yüzdelik zamların yerine seyyanen zam istediklerini belirterek, şöyle konuştu: "TÜFE oranındaki yüzdelik zamlar yetersiz kalıyor. Emekli aylıklarına seyyanen zam yapılmalı. 5510 sayılı Kanun'un 55. Maddesi değiştirilmeli ve seyyanen zamlar ile birlikte refahtan da pay verilmeli. Bunun yanında, emekli aylıklarında norm ve standart birliğinin sağlanması için 506 Sayılı Kanun döneminde olduğu gibi gösterge sistemine geçilsin. Mevcutta yüzde 35 olan alt sınır aylık bağlama oranı 2 kat artırılarak yüzde 70 olarak belirlensin. Bu yapılırsa en düşük emekli aylığı bin 800 liraya kadar yükselir." İfadeleri ile gündemimizde ki yerini almaktadır.
 
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR