Emekli Temmuz Zamlı Maaşları Açıklandı Mı? Temmuz Enflasyon Zammı Ne Zaman Açıklanacak?

Emekli Temmuz Zamlı Maaşları Açıklandı Mı? Temmuz Enflasyon Zammı Ne Zaman Açıklanacak?
YAYIN TARİHİ: 29.06.2020 04:12:00
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Emekli Temmuz zamlı maaşları açıklandı mı? Temmuz enflasyon zammı ne zaman açıklanacak? İşte en düşük emekli maaşı…

Emeklilik maaşları için Temmuz ayı içerisinde yapılacak zam milyonlar emekli bireyler tarafından son hızıyla araştırılmaya devam ediyor. Zam miktarı ile ilgili son dakika haberler pek çok vatandaşımızı yakından ilgilendirmesiyle birlikte gündemimizde ki yerini alıyor. Bilindiği üzere yıl da 2 kere emekliler enflasyon oranları doğrultusunda zam alma olanağına sahip olmaktadırlar. Zam oranları son 6 aylık enflasyon verileri doğrultusunda ortaya çıkarak vatandaşlarımızın maaşlarında etkilerini göstermektedir. Peki, emekli ve emekli memur maaşları 2020 Temmuz ayı içerisinde ne kadar olacak? SSK ve BAĞ-KUR emeklilerinin enflasyon ve TÜFE tahminine göre alabilecekleri maaş oranlarının ayrıntılarını haberimizden öğrenebilirsiniz. İşte Ayrıntılar…

MÜJDELİ HABER GELİYOR!

Günümüzde pek çok emekli vatandaşımız maaşlarına yapılacak zam miktarlarını merak etmeleri doğrultusunda geri sayıma başladı. Haziran ayının sonlarına gelinmesiyle birlikte milyonlarca emekli Temmuz ayı içerisinde alacakları zam miktarları ile ilgili araştırmaları hızlı bir şekilde sürdürmeye devam ediyor. Yapılan açıklamalar kapsamında emekli maaşlarına ek ödeme olarak yüzde 4 oranında bir artış olacak. Ancak bu yüzde 4’lük oranın üzerine ayrıca ilk 6 aylık enflasyon zammı eklenecek. TÜFE tarafından yapılan tahminler doğrultusunda ilk 6 aylık enflasyon oranı yüzde 5,09 olacağı bildirilmiştir. Bu doğrultuda yüzde 4 zam alacak emeklilerin maaşlarına ek olarak yüzde 1,09’luk bir ödeme de yapılacaktır. Peki, en düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Emekli maaş miktarı ne kadar artacak? İşte bu konuya dair tüm detayları haber kaynağımız üzerinden öğrenebilir ve detayları inceleyebilirsiniz…

EMEKLİLERE MÜJDE! TEMMUZ AYI ZAMMI BELİRLENİYOR!


Haziran ayının sonuna yaklaşılmasının ardından enflasyon oranları hemen hemen ortaya çıkmaya başlamaktadır. 3 Temmuz itibari ile netlik kazanmasıyla beraber pek çok emekli vatandaşımız dört gözle bekler oldu. Emekliler için Temmuz ayı kazançlı aylar içerisinde bulunmasıyla birlikte hem zamlarını almaya hak kazanacak hem de kurbana bayramının gelmesiyle birlikte bayram ikramiyelerini alabilecekler. Böylelikle yapılan enflasyon oranları kapsamında pek çok vatandaşımız için müjdeli haberin verilmesi ön görülüyor. Merkez Bankası beklenti anketi kapsamında Haziran ayı TÜFE tahminleri doğrultusunda yüzde 5,09 oranında zam yapılması beklendiği açıklandı.

Emekliler maaşlarına yapılacak zam oranları son zamanların en çok konuşulan konuları arasında bulunuyor. Maaşlar yüzde 4 oranında net artış göstermesiyle beraber enflasyon oranının belirlenmesinin ardından ek ödeme yapılacak. Böylelikle TÜFE tahminleri kapsamında yüzde 5,09 artış göstermesiyle beraber vatandaşlarımızın yüzü gülecek. Bu doğrultu da 90 ila 320 TL’ye varan bir artış emekli vatandaşlarımızın maaşlarına yansıtılacak.

EN YÜKSEK MAAŞ 6 BİN 590 TL OLACAK!

TÜFE tarafından yapılan tahminler doğrultusunda yüzde 5,09 oranın da zam yapılması kapsamında ek ödemeler dahil en düşük esnaf emekli vatandaşlarımızın aylığı bin 784 TL olması bekleniyor. Bu doğrultu da 2000’den önce emekli olan vatandaşlarımız da SSK’lılarda en düşük aylık ise 2 bin 111 TL’den 2 bin 219 TL’ye artış göstereceği ön görülmektedir. Yapılan açıklamalar kapsamında TÜFE tahminleri çıkması durumunda en yüksek aylık ise ek ödemeler dahil toplam da 6 bin 270 TL’den 6 bin 590 TL’ye kadar artış meydana gelecektir. Pek çok vatandaşımız tarafından merak edilerek araştırılan enflasyon oranlarına göre maaş tutarları 3 Temmuz itibari ile netlik kazanması ile dikkatleri üzerine çekecektir. Son zamanların en güncel haberleri kapsamında bu konu ile ilgili herhangi bir net açıklama yapılması takdir de detayları haberimizden öğrenme fırsatını bulabilirsiniz.
 
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR