Emekli Olmayana Toplu Para Alma İmkanı! SSK SGK ve Bağ-Kur Birikmiş Prim Nasıl Alınır?

Emekli Olmayana Toplu Para Alma İmkanı! SSK SGK ve Bağ-Kur Birikmiş Prim Nasıl Alınır?

Milyonlarca çalışan yıllarca çalışıp emekli olmak için yıllarca prim biriktiriyor. Emekli olmak emek gerektirir ve çalışılan kuruma ve aldığınız maaşa göre yıllar sürer.

Milyonlarca çalışan yıllarca çalışıp emekli olmak için yıllarca prim biriktiriyor. Emekli olmak emek gerektirir ve çalışılan kuruma ve aldığınız maaşa göre yıllar sürer. Gereken prim biriktikten sonra da yaş beklemek zorunda kalarak emekli olamayan binlerce vatandaşımız vardır. Çalışanlar için emekli olma şartları nelerdir? Emeklilik için yıl, prim yaş şartları nelere bağlı olarak değişir? Yıl, prim ve yaş şartları neye bağlı olarak değişiklik gösterir? Emekliliğin 3 şartı olan prim, yıl ve yaş şartlarını sağlayan kişiler hemen emekli olabiliyor mu?

Günümüzde emekli olmak oldukça önemli bir yere sahiptir. Korona virüsün de etkisiyle İnsanlar ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanmaktadırlar. Korona virüsle birlikte gele ekonomik kriz özellikle işveren firmaları ve işletmelerin ayakta duramayarak durma noktasına gelmesi ve çareyi işçi azaltmakta bulmasıyla birlikte, emekli maaşı emekli olmaya yaklaşan vatandaşlarımız için bir güvence teşkil etmektedir. Bu zor günlerle mücadele edilirken emekli olma hayalleri suya düşen vatandaşlarımız için bütün umutlar tükendi mi? Emekli olamayan vatandaşlarımız için devlet ne yapacak? İşsiz kalmasıyla birlikte iyice geçim sıkıntısı çekmeye başlayan ve gözü kulağı emekli maaşı olan vatandaşlarımıza heyecanla bekledikleri müjde devletten geldi.

Milyonlarca çalışanın hayalleri gerçek mi oluyor? Devlet emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar için ne diyor? Devletin emekli olamayan vatandaşlar için öngördüğü planlar var mıdır? Korona virüs süreci ile birlikte gelen ekonomik kriz en çok emekli olmaya çalışan vatandaşları etkiledi. İşsizlik oranlarının artması ve bunu takiben piyasada durgunluk meydana gelmesiyle birlikte emekliliğe yaklaşan vatandaşlarımız kendini garanti altına almak istiyor. Kendi güvende hissedebilmek ve ihtiyaçlarını daha kolay karşılayabilmek için vatandaşlarımız emekliliği bekliyor. Emekli olamayan vatandaşlarımızı da yeni bir proje bekliyor. Bu proje ile emekli olamayan vatandaşlarımızın mağduriyeti giderilecek ve yılladır emek verip biriktirdikleri primler boşa gitmeyecek.


EMEKLİ OLAMAYAN VATANDAŞLAR DİKKAT!

Peki, yıllarca çalışıp emek vermesine rağmen emekliliğin şartlarını sağlayamaması nedeniyle emekli olamayan vatandaşlarımız şimdi ne yapacaklar? Emekli maaşının bi güvence olarak görüldüğü yaşadığımız döneminde ekonomik sıkıntılar getirmesiyle birlikte emekli olamayan vatandaşlarımız hayal kırıklığına uğradılar. Peki, şimdi son durum ne olacak? Şuan gündemde bulunan ve herkesi merakla beklediği detayları sizlerle haberimizde buluşturduk…
SGK, SSK ve BAĞ-KUR emeklisi olmak için yıllarca prim biriktirmiş ama herhangi bir nedenden dolayı emekli olamamış vatandaşlarımıza toplu ödeme yapılıyor. İstenen şartları sağlayan emekli olamamış vatandaşlarımıza biriktirdikleri primlerini toplu ödeme olarak alabilecekler. Yıllarca emeklilik hayali kurmuş ve primlerini düzenli olarak yatırmış ama emekli olamamış vatandaşlar artık yatırdıkları primleri toplu olarak alabilecekler.

PRİM ÖDEMELERİNİ TOPLU ALMAK İÇİN SAĞLANMASI GEREKEN ŞARTLAR

SSK, BAĞ-KUR ve SGK için yıllardır prim biriktiren ama herhangi bir sebepten dolayı emekli olamayan vatandaşlarımız içeride biriktirdikleri ödeme olarak toplu şekilde alabilecekler. Bu ödeme emekli olamayarak mağdur olan vatandaşlarımızın mağduriyetlerini bir nebze olsun giderebilecektir. Emekli olamayan vatandaşlarımız aldıkları toplu para ile ödedikleri primlerin karşılığını alacaklar. Şartları sağlayan vatandaşlarımız için ödemeler toplu biçimde yapılacaktır. İşte o şartlar şu şekilde belirtilmektedir.
● Sigortalı olarak çalışmıyor ya da kendi işini yürütüyor olmamak.
● Emeklilik için gerekli olan 3 şarttan yıl ve yaşı tamamlamış olmak.
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER